View Single Post
  #3  
Vechi 28.10.2009, 00:30:29
inclusiveu's Avatar
inclusiveu inclusiveu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.09.2009
Locație: Bucuresti-Unirii
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru inclusiveu
Smile

Sunt din Bucuresti, dar daca o are din Grecia, eu nu pot face rost. Oricum, e foarte greu sa pot vorbi cu el, ca ar trebui sa il astept pe langa catedrala. Si banuiesc ca nu prea ar vrea sa vorbeasca cu mine, ca am abia 19 ani impliniti ieri. Eu vreau sa cant in timpul saptamanii la patriarhie, ca sunt isonar sef la mine la biserica si sunt si membru in Grupul Psaltic Sf. Ioan Damaschin. Nu ca sa ma laud, dar mi s-a intamplat ieri ca dupa ce am stat 3 ore la coada, ca sa pot intra in catedrala ca sa pot vorbi cu preotul care miruieste pe inchinatori(l-am intrebat cum sa vin ca sa cant acolo etc.) si mi-a zis ca ei sunt profesionisti,etc, dar mi-a zis-o intr-un fel de parca eu n-as sti nimic. Nu-l judec, ca o fi crezut ca sunt un pushtiulache care vrea sa "devina vedeta". Apropo: multumesc mult tuturor celor care au citit thread-ul meu si au vrut sa ma ajute, dar am gasit azi pe undeva pe langa Patriarhie(pe unde incepea coada pelerinilor care mergeau la sfintele moaste ale Sf. Dimitrie cel Nou) un croitor de vesminte preotesti si mi-a spus ca imi face rasa cum vreau eu. I-am dat detalii despre cea a lui Mihail Buca(vreau sa am rasa ca a lui:D) si a zis ca ma costa in jur de 300 RON. Saptamana viitoare ma duc cu niste poze cu Mihail Buca din mai multe unghiuri si "ne apucam" de facut rasa. Doamne ajuta!
Reply With Quote