View Single Post
  #29  
Vechi 22.01.2007, 00:15:19
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lumix
Scuze pt dublaj...oricum ma refer la faptul ca tot ce face el "bine" il face cu tamtam ca sa vada poporul care a ramas doar cu credinta in Dumnezeu (ca demnitatea,respectul si adevarul s-au dus)ca le va fi si lor bine intr-o zi...si profita de acest lucru sa-i amageasca pe oameni pana il voteaza si apoi isi va arata adevarata fata(nu cumva proroci mincinosi se refera si la oameni care se dau adevarati crestini cu scopuri ascunse care vor duce lumea spre pierzanie?)caci nu numai oamenii fara case trebuiesc ajutati dar si cei ce au pareri contrare trebuiesc respectati(nu injurati ca la usa cortului-"CA EU SUNT GIGI BECALI BAAAA!!!!"). Si nu vi se pare suspect ca isi numeste subalternii "Generalii mei"?..nu stiu dar suna a tiranie sau a ceva dubios...Vom ajunge ca in Italia sa ne conduca un mafiot, caci sincer asa a facut banii Dl Becali- prin afaceri necurate ...ca doar asa se pot face bani multi in Romania...
Oricum cineva a spus odata "Avem presedintele pe care il meritam" daca votam minciuna asta o sa avem...(Exemplu Dl. Base)

Inchei aici cu presedintii ca sunt pe alt subiect dar intr-un fel are legatura cu influenta Tv.



Deschide-ti ochii, Domnul te asteapta
Ai perfecta dreptate.Si masonii fac fapte bune,si alti politicieni...dar atat,de fapt daca e sa judecam corect,unele dintre ele nu sunt deloc bune ci chiar rele.Si diavolul face fapte bune...sau care par bune.In Biblie scrie clar ca nu poti sluji la doi stapani.Cum sa crezi intr-un om ca Becali,care a facut niste chestii bune,case la sinistrati,biserici etc,dar in acelasi timp foloseste un limbaj;),dar mai grav e patron si are avere(ilicita) si conduce un club sportiv de fotbal,un sport atat de anti-ortodox,cu violenta,injuraturi,exact ca niste indraciti sunt suporterii din galerii.Oricum,chiar si cei cu intentii chiar bune,nu fac totul bine,se ocupa numai de partea materiala vietii,nu de cea spirituala.Uitati-va si la inaltii preoti ce tot construiesc biserici ,dar la ce folos?Dupa cum scrie in Biblie,ei nu mai lucreaza la sufletul omului,ci la caramizile lui faraon.
Reply With Quote