View Single Post
  #74  
Vechi 22.09.2010, 13:33:26
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Am citit postarile tale

Citat:
Īn prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
” Ca sa te feresti de lucrari eretice tb sa gasesti mai multe profeti cat de cat apropiate pe acelasi subiect. Eu am facut o compilatie si am postat-o chiar aici pe forum.. http://www.crestinortodox.ro/forum/s...despre+romania .
Personal, le iau de bune (poate nu e expresia cea mai potrivita..) pe cele care vin de la Sfintii parinti, monahi, care prin modul lor de viata au dovedit ca sunt oameni ai lui Dumnezeu.
Restul? Ar fi doua categorii:
1. inselaciunile (adica de tipul "vor fi multi prooroci mincinosi" iar satana are si el "clarvazatorii" lui) si
2. facaturile, adica cele create in laboratoare secu, cu dedicatie (cum presupun ca este dezvaluirea despre anul 2005, 24 ianuarie, atribuita Vangai sau "fenomenul Pucioasa", si poate si altele, cele "servite" de mireni).
E mare deosebire intre cele adevarate si celelalte. Cele adevarate seamana cu Apocalipsa, au ceva comun, indeamna omul spre pocainta, revenire la Dumnezeu, fara promisiuni desantate, astealalte par sa zica "o sa traiti bine in Romania , rabdati acum", Romania este cea aleasa, va fi cea dintai tara, iar voi o s-o duceti bine-merci, trai pe vatrai, toate-or fi la picioarele voastre....bla-bla-bla.... etc (ori de felul, dormi linistit.. FNI vegheaza pentru tine... adica, doarma-ti constiinta!).
Eu am citit cartea despre Vanga, si dupa cele ce mi-am dat seama acolo, ea ar fi spus ce avea de spus cat inca mai traia, nicidecum nu lasa cuiva vorba sa spuna la o anume data...Toate exemplele acelea citate pentru a ne convinge (Kursk si WTC) ea le-a spus cat traia iar Krasimira Stoianova le-a relatat in carte, nicidecum nu a lasat cuiva vorba sa le spuna dupa ce ea nu mai este.
Asta este impresia mea, poate gresesc. Nicidecum un repros la adresa ta. Sper din toata inima sa nu ma intelegi gresit (Acuma suflu si-n iaurt, am mai scris una alta pe forum si chiar azi am reusit sa supar pe cineva, fara sa vreau, am rugat admin-ul sa-mi stearga postarile)

Last edited by Adriana Cluj; 22.09.2010 at 13:46:14.
Reply With Quote