View Single Post
  #18  
Vechi 20.09.2022, 17:05:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de G4Media.ro
"Femeia, în vârstă de 37 de ani, care a depus plângere împotriva preotului Visarion Alexa, parohul Bisericii „Pogorârea Sfântului Duh” – Militari (București), pentru agresiune sexuală a purtat tehnică specială pentru înregistrarea conversației cu părintele, au precizat surse judiciare pentru G4Media.ro.


Astfel, polițiștii au putut confirma acuzațiile inițiale făcute de enoriașă, însă neînsoțite de probe elocvente. Aparatura era doar pentru înregistrare audio, nu și video, conform surselor."
Viclenii au pus tehnica si au pus-o sa invete ce sa spuna ca el sa "confirme" ca sa-l poata acuza.

El n-a confirmat nimic dar ea invatata de baieti ce sa spuna inventaria infractiunile. Dialogul a fost facut cu aparatura de inregistrare audio pe ea.

Citat:
În prealabil postat de inregistrare
„Preot: Ți-a fost rău?

Victimă: Cum adică?

Preot: Păi am simțit că te-ai relaxat un pic. Erai tare stresată cu povestea ta.

Victimă: Păi și asta credeți că am nevoie? Mai ales că dumneavoastră m-ați atins în zona intimă. Mi-ați atins vaginul. Asta produce detensionare (…)

Victima: Ca și preot m-ați atins sau ca prieten?

Preot: Ca prieten…

Victima: Dar că s-a întâmplat într-un loc sfânt?

Preot: Nu te stresa, sfânt e tot universul, e făcut de Dumnezeu. (…)

Victima: Vreau să știu treaba cu dicționarul… Și explicațiile. Corpul meu s-a simțit ca la inventar. Mâinile dumneavoastră pe pielea feselor mele, pe abdomen, pe sâni, în partea intimă…

Preot: (…) E un gest de afecțiune, nu inventar.

Victima: E un gest de afecțiune din partea dumneavoastră că v-ați bucurat mai mult de atingeri mai ales că eu încercam să vă opresc și repetam că nu e voie. Corpul meu fiind inert, mai ales că sunteți preot și totul a avut loc într-un lăcaș sfânt. Și m-ați și împărtășit.

Preot: (…) Să nu cazi în ispita dorinței de a te răzbuna. Răzbunarea rănește și pe alții, dar mai ales pe tine”, precizează sursele judiciare, potrivit România TV.
In stenograma se vede ca el prin dialogul inregistrat n-a confirmat decat ca a existat o intalnire in care a imbratisat-o ca prieten si se vede cum ea invoca si inventariaza mereu toate infractiunile de abuz iar el nu o contrazice dar nici nu confirma ci evitand cearta cauta s-o linisteasca. Baietii au scos pe toate televiziunile ca cica daca nu a negat atunci prin lipsa de nagare ar rezulta ca a recunoscut tot ce recita femeia dupa poezia scrisa de baietii vicleni pentru a putea inregistra si sa-l prinda in flagrant, ca proba irefutabila, in sensul ca daca iata n-a negat fiecare acuzatie si toate vorbele femeii de 37 de ani atunci cica rezulta ca preotul a recunoscut. Ea, culmea, de profesie medic, nu sfanta, medic care toata ziua se uita si pune mana pe pacienti in toate zonele intime fara sa fie cica abuz. Dupa mintea ei medicul cica are voie dar preotul n-are voie sa consulte, sa linisteasca.

In concluzie se vede ca n-a recunoscut nimic din inventarierea faptelor penale si se intelege, chiar din dialogul trunchiat si rastalmacit cu un curs de propozitii scoase din context pentru a intretine un fir de intelegere mistificat de procurori, ca incerca sa lase dupa ea, sa nu se certe si s-o calmeze. Stia ca are stresuri paranoide si disperari patologice incat se vede ca nu confirma nimic ci doar nu o contrazice pentru ca pe astfel de bolnavi, raniti in dragoste si demoralizati n-are rost sa-i contrazici, nare rost sa le agravezi afectiunea, durerea. El incearca s-o mangaie si s-o linisteasca lasand dupa ea iar ea il inregistra dandu-se victima tulburata. Cat tupeu ipocrit!

Furtuna mare si multa intrun pahar cu apa chioara!... mai ales ca cica la audieri preotul ar fi recunoscut ca s-a lasat ispitit...

...ispitit de cine (de o femeie isterica aflata la frumoasa varsta de 37 de ani cand zona era plina de fetite tinere care veneau sa se spovedeasca?) si ispitit la ce? La o mangaiere prieteneasca mai intima? Pai zice clar preotul ca in momentul in care ea si-a retras mana a lasat-o in pace si s-a sfarsit imbratisarea prieteneasca. Deci unde e abuzul? NU EXISTA ABUZ!!! Practic el a fost hartuit de 2 ani de zile si in loc s-o alunge marindu-i trauma despartirii de iubitul ei, el a incercat s-o panseze si s-o tina in dialog pe telefoane ca s-o faca sa uite si sa nu se sinucida. Practic preotul i-a salvat si sufletul si viata!

Rusine procurori incompetenti. Cu asta va ocupati mai nou? Cu compromiterea marilor preoti cu maxima notorietate folosind dezechilibrate psihic ca sa produceti valva? RUSINE!!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.09.2022 at 17:45:31.
Reply With Quote