View Single Post
Vechi 08.09.2009, 01:17:39
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member

Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Va multmesc tuturor, pentru sensibilitatea arata!

Adica nimeni nu s-a rugat pentru Maria, mama lui Claudiu, si care acum a trecut la cele vesnice!
Ma simt ca elevul la scoala urecheat de severa profesoara!!!
Sunt multi oameni sensibili si de bine pe acest forum, pe care involuntar(sau poate nu?) i-ai ranit prin acest mesaj.
Intr-adevar, este regretabil ca nu am postat rugaciuni la topicul deschis de tine, dar precum spunea si Nevrednicul, poate ca, au fost destui care s-au rugat in umbra... iertare!nu toti suntem ravnitori si nici tare vrednici.. .toti avem neputintele si caderile noastre si numai Dumnezeu stie cat ne luptam sa ne invingem propria conditie, de bieti omuleti.
In ziua operatiei, desi calatoream undeva in afara localitatii, in timp ce conduceam, m-am rugam ptr Maria si ptr toti cei bolnavi... daca Bunul Dumnezeu a dorit sa aseze lucrurile asa, asta nu trebuie sa insemne neaparat ca a facut-o ptr ca noi nu ne-am rugat indeajuns.Are Dumnezeu ratiunile Lui!
Un sentiment de vinovatie am simtit si eu atunci cand tata a plecat dintre noi... am crezut ca ptr putina mea(noastra) rugaciune, nu a fost lasat sa mai petreaca cativa ani buni alaturi de noi.Cu timpul insa am inteles ca nu asta a fost motivul.ACEEA A FOST CLIPA SCRISA DE SUS CA EL SA NE PARASEASCA.Nici un minut in plus nici un minut in minus.
Acum inteleg ca este vorba despre mama lui Claudiu Marius pe care il imbratisez cu drag, ii doresc putere sa treaca peste aceste momente de groaznica tristete...Bunul Dumnezeu sa odihneasca sufletul cel bun al mamei tale
Reply With Quote