View Single Post
  #900  
Vechi 11.06.2012, 14:13:36
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Da, imi pare rau ca a castigat Falca! Iti spun si de ce! Habar n-ai cate invarteli si furtisaguri a facut omul asta in oras! Eu nu sunt genul ala care sa spuna: "A furat, dar a facut si pentru noi!" Nu! Daca a ajuns primar sa traiasca din salariul de primar pe care il platim tot noi contribuabilii. Asta inainte de-a fi primar nu-si platea nici cheltuielile de intretinere la bloc si acum a ajuns cu sute de mii de euro in conturi, asa ca ma lasi!?
Deci v-a ajutat căpușa să pismuiți pe cei buni și să-i adulați pe puii ei cei roșii și foarte flămânzi...

Dar munca lui oare trebuie plătită? Am auzit că a și primit înapoi din terenurile confiscate de comuniști... Putea oare să-și fi câștigat banii în mod cinstit?

Oare dacă era pătat și cu mâinile-n rahat nu o pățea?

E diversiune asta cu îmbogățelile, căci îl hăituie de ani buni echipa de căpușele mititele și nu-l poate prinde... voi ajutați-le însă să vă sugă ele căci ele sug mult mai bine ca Falcă. Să le purtați sănătoși și sănătoase. Nu doresc să vă scap de ele cu deasila... Unora le place căpușala, e un fel de spirit de jertfă... doar că e viceversa, speră ca să ajungă la rândul lor și ei niște mici căpușe cândva, sau cred că nu vor fi prinși nici ei niciodată.

Oare ați auzit că Dumnezeu e drept? Și că judecă pe drept necăutând ca să facă voia Sa ci a Celui Carele L-a trimis? Nu dorește și nu vrea să judece pe nimeni căci nu ca să judece a venit ci să găsească oaia pierdută... dar și dacă judecă judecata Lui este Adevărată căci este pe drept și nu judecă pentru sine ci pentru slava Lui Dumnezeu!

Last edited by vsovivi; 11.06.2012 at 14:20:55.