View Single Post
  #6  
Vechi 16.01.2007, 10:15:55
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

SCORPIUS: Multi dintre cei aflati pe forum au inceput prin a avea aceleasi indeletniciri ca si tine. Sunt unii care in maditatie s-au intalnit cu diavolul, ceea ce apoi i-a facut sa abandoneze definitiv Yoga, meditatiile, etc. Dumnezeu te iubeste, de nu i-a permis necuratului sa se arate. Fii bucuros.
Poate nu intamplator ne-am nascut cu totii in Romania; este totusi un privilegiu de a te naste intr-o tara crestina, caci ne-am fi putut naste oriunde in lumea asta.
Zici ca nu ai intalnit ingeri facand spiritism sau meditatie yoghina. Nici nu ai fi putut. Ca sa intelegi de ce, poti citi "Jurnalul convertirii mele" de Danion Vasile precum si MARII INITIATI AI INDIEI SI PARINTELE PAISIE de Dyonysios Farasiotis, pe www.sfaturiortodoxe. Vei vedea ca se abordeaza multe teme, pe care tu deja le cunosti.
Nu esti deci nici primul si nici ultimul, care a incercat mai multe adevaruri, pana sa ajunga la Adevar.
In ceea ce-l priveste pe" marele scriitor new age, Neale Donald Walsch : "cum ai putea sa-l iubesti pe un om daca te temi de el, atunci pe Dumnezeu cum l-ai putea iubi", pot sa-ti spun urmatoarele : imagineaza-ti ca un baiat intalneste o fata ca o zana de frumoasa, se indragosteste de ea si de atunci umbla numai "pe varfuri", caci ii e frica sa nu o supere. Te indoiesti cumva ca baiatul o poate iubi pe fata, pentru ca ii e frica sa o supere? Cred ca nu.
La fel e cu Dumnezeu. Este mult mai mult decat omul isi poate imagina. Frica de Dumnezeu se refera la acelasi gen de frica ca mai sus, aceea de a nu face ceva gresit, de a nu-L supara pe Dumnezeu. Nu este vorba de o teama, o angoasa cum inspira prezenta diavolului, conform spuselor celor care i-au simtit prezenta.
Dumnezeu este dragoste si-ti e teama sa nu-L pierzi, atunci cand in sfarsit L-ai gasit.
Si asta fara sa-L fi vazut. Ia gandeste-te la cei, precum sfintii, care L-au si vazut!
"Master reset"? E teribil, diavolul, cu cei idei vrea sa ameteasca lumea, ca apoi sa-i inghita. Numele lui e diavol si satana si nu trebuie alintat.
Reply With Quote