View Single Post
  #524  
Vechi 08.06.2011, 12:23:44
Ana Mihaela Ana Mihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.06.2011
Mesaje: 2
Implicit Multumim Sfantului Nectarie pentru tot

Eu si parintii mei ii multumim Sfântului Nectarie pentru ajutorul dat familiei noastre. În urma rugaciunilor la Sfântul Nectarie, tatal meu a trecut cu bine peste o operație de inima complicata. M-am rugat din tot sufletul la Sfântul Nectarie, citindu-i acatistul sa-l faca pe tata bine și va spun la toata lumea ca Sfântul Nectarie l-a ajutat pe tata care a trecut cu bine peste operație și totul este foarte bine. În urma operației am ramas datori și ne-a ajutat ca încetul cu încetul sa ne platim și datoriile si chiar sa punem si un ban deoparte, eu am reușit sa-mi gasesc serviciu dupa ce am stat acasa 2 ani și nu gaseam un loc de munca, iar pe mama a ajutat-o sa-și pastreze serviciul. Multumesc Sfantului Nectarie ca m-a ajutat sa-mi pastrez si eu serviciul deoarece am avut contract pe perioada determinata si apoi in urma rugaciunilor mi l-a facut pe perioada nedeterminata.
Sfântul Nectarie îmi ajuta familia în toate, este un ocrotitor al familiei noastre. Mamei mele i-au aparut 2 negi care tot creșteau și s-a dat cu aghiazma de la Sfântul Nectarie de la Iași și cu ulei de de 7 Sfinte Maslu și cu rugaciune i-au cazut negii, iar pe mine Sfântul Nectarie m-a vindecat de dureri de burta (pâna sa ma rog la Sfântul Nectarie luam pastile), de constipație și odata mi-a aparut și un ulcior și mi-a trecut doar cu aghiazma. Eu împreuna cu parinții mei ne rugam la Sfântul Nectarie citindu-i acatistul și ne ajutǎ în toate. Ajutorul Sfântului Nectarie nu s-a oprit aici. Eu nu îmi gaseam liniștea sufleteasca iar în urma rugaciunilor s-au îmbunatațit lucrurile. In urma rugaciunilor avem liniste sufleteasca si in casa noastra e armonie si intelegere. Vreau sa îndemn pe toata lumea prin acesta cale, la rugaciune și sa aiba încredere în ajutorul lui Dumnezeu și în Sfântul Nectarie. Vreau sa le mulțumesc eu și parinții mei pentru ajutorul dat și Maicii Domnului, lui Iisus Hristos, Sfintei Paraschiva, Sfântului Ioan, Sfântului Gheorghe, Sfântului Nicolae, Sfântului Nectarie, Sfântului Pantelimon, Sfântului Spiridon, Sfântei Filofteia, Sfântei Ecaterina, Sfântului Mina, Sfântului Vasile cel Mare, Sfinților Mihail și Gavril, Sfântei Ana, Sfintei Xenia, Parintelui Cleopa, Îngerului Pazitor și la toți sfinții pentru ajutorul dat. Îi multumim lui Dumnezeu pentru tot.

Eugen, Mihaela, Ana din Piatra Neamt.
Reply With Quote