View Single Post
  #19  
Vechi 17.06.2021, 11:52:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sfatul meu e sa nu te retragi la nicio manastire ...
Iata dovada ca esti sectar cu un asemenea sfat... "ortodox".

Dragul meu frate ortodox (metempsihotic, karmaghedonic), vad ca te-ai molipsit de la @gpalama ca sa fiti tot mai multi pui ai baronului de Miunhauzen.

Dovada respectiva e ca am mila ca sa nu-l trimit la munca la manastire cand omul se vede ca abea se tine pe picioare si de aia nu-s sectar ci ortodox in timp ce tu te-ai dovedit teren fertil, credul, la barfa si superstitie inoculata de necredinciosi la adresa mea.

Daca vroiam sa-l pun la lucru l-as fi trimis la una din manastirile ortodoxe zidite de Cele7Tr.Apocaliptice, Vladimiresti, Prislop, Draganescu, Maglavit, Recea, Glodeni Vale si-l inrolam in OD, dar mi s-a facut mila de el si i-am recomandat sa-si faca din camera si din patul lui si din haina lui manastire si i-am dat lucrare simpla de facut, asa ca pentru un vicios notoriu care se lupta sa iasa din sclavie... asa ca mine.

Citat:
Citat:
Miluieste-ma Doamne Iisuse Hristoase pe mine ceva pacatosul si cu asta mereu in minte ca o melodie subconstienta de fundal...
Miluieste-l, Doamne Iisuse Hristoase, pe el si asculta-i rugaciunea subconstienta ca pe cea constienta n-are de gand s-o faca, dupa cum se vede...
Pai rugaciunea constienta e alta, se spune in stratul superior, asa ca solistul inconjurat de cor si de orchestra... La asta nu te-ai gandit ca ar fi posibil, nu-i asa? Stii de ce? Pentru ca ai pus botul la superstitie si la barfa si te-ai luat dupa minciunile puilor de Miunhauzen care isi desearta pe toate firele de discutie necredinta lor in Cele 7 Tr.Ap. crezand, sarmanii amagiti, ca aduc aparare ortodoxiei.

Aparati ortodoxia de Hristos-Cuavnatul? El sufla prin Trambite!

(PS: iar te superi? iar ma reclami? sper ca-ti dai seama ca nu sunt sectar, neo protestant si nici Ewald Frank-enstain si ca am tot dreptul sa raspund politicos si ortodox ca sa alung orice barfa si superstitie mincinoasa ce planeaza asupra adevarului Adevarat pe care unii vi le baga in cap si voi le aplaudati si le credeti doar pentru ca sunt minciuni-barfe si superstitii, emanatii de necredinciosi care acuza.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote