View Single Post
  #346  
Vechi 12.01.2018, 00:18:40
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul

Mă tem însă ca am.greșit și atunci ca și acum ca am postat aceasta poveste care fie ea adevărată sau nu, este revoltătoare și totodată smintitoare. Mie una sincer acum în acest moment particular îmi ese sila sa verific dacă se deschide linkul și sa o mai citesc odată. Așa Cum m-a scârbit, întrista și smintit grav pe mine mă tem ca exista riscul sa smintească și pe alții . Și în felul ăsta dracul și-a îndeplinit cu succes misiune ea cu ajutorul meu și mă va "rasplati" pentru ăsta, în felul.lui, desigur...
La fel Cum mă tem ca și atunci când ai gânduri de hula, dacă te apuci sa le mărturisești unei terțe persoane, exista riscul sa o smintești si pe aceia; cu atât mai mult atunci când le mărturisești în mediul virtual unde le pot citi nenumărate alte persoane

Poate ar trebui sa șterg și eu ce am.scris mai sus......
Daca chiar te temi, ai ocazia sa stergi si tu asa cum am facut deja si eu. Eu mai recomand "sa vorbesti" si cu... duhovnicul.


Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Nu este inventată din păcate sau cel puțin nu de către mine. Am mai citat-o undeva pe acest forum mai demult chiar am.dat și linkul. Un coleg a și citit-o ca a comentat dar nu am înțeles exact la ce concluzie a ajuns dansul . Cu toate acestea este totuși posibil sa fi fost o minciuna, o "scorneala"( repet nu a mea ci a autorului ei) chiar una calomnioase ( adică făcută intenționat pentru a denigra credință ortodoxa). Din păcate unii ca mine se pare ca chiar i-au dat crezare și probabil și mulți alții
Eu am zis de greseli de gramatica, dar faci si greseli de citire?
Eu n-am zis ca ai inventat, ci ai inversat, adica le-ai pus invers, de la unul la alta, sau de la una la altul(sotie/sot).

Dupa cum spui si tu, se prea poate sa fie inventate. Cu atat mai vigilenti ar trebui sa fim cu totii. Si daca ar fi adevarat, ce folos poate avea cineva daca citeste? Niciun folos.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 12.01.2018 at 00:30:36.
Reply With Quote