Subiect: Cum sa ma rog
View Single Post
  #4  
Vechi 15.06.2022, 00:01:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabigabriel88 Vezi mesajul
Ma aflu intro perioada destul de dificila si pur si simplu imi e teama de ziua de maine.
Am tot felul de ganduri, ma framant, singuratate, si nu vad calea spre bine.
Democrația ne-a adus aici, 32 de ani de dezindustrializare forțată, de aculturalizare prin ministerul Educației și deznaționalizare prin lipsa unor locuri de muncă mai acătării între granițele țării .

Uneori dacă nu găsești de muncă la tine în oraș trebuie să-l schimbi și poate chiar țara, erau rugăciuni către Sfântul Efrem cel Nou.

Locuri de muncă corecte nu prea există, statul încurajează patronii să profite de muncă neplătită, ore suplimentare, practică etc pe spatele angajaților și după să le dea un șut că stau și alții la coadă mai tineri să se angajeze, așa e în capitalism, asta au dictat masele asta au până vor ajunge în groapă, îmi pare rău doar de victimele colaterale care au fost târâte cu forța într-o lume mizerabilă, hrăpăreață și fără nicio fărâmă de empatie sau de morală, pt care nu au nicio vină și pe care nu au proiectat-o ei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote