View Single Post
  #36  
Vechi 13.02.2011, 22:22:25
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Multi dintre cei care sunt in lume si sunt singuri ,nu sunt in aceasta situatie pt ca asa vor,ci pt ca nu gasesc.
Unde poti sa gasesti un baiat?Voi unde l.ati gasit?(ma refer la cei cu relatii stabile,casatoriti)
Eu cunosc persoane de 30-40 de ani care sunt singure si chiar nu gasesc.Eu sunt singura, dar am 24 de ani.Sper sa nu fiu singura si la 30-35 ca as cadea in depresie cred.
Daca inima ta este in primul rand lipita de viata lumeasca,cu tot ceea ce inseamna ea,iar pe Hristos il lasi undeva pe locul 2 sau chiar 3 (asta daca nu si mai in spate....) atunci intr-adevar exista reale sanse ca sa intri in depresie.....si poate chiar sa te gandesti la sinucidere. Asa se intampla in general cu omul fara Dumnezeu...sau cu omul frate cu compromisul intr-e Dumnezeu si lume,sau altfel spus intr-e Dumnezeu si Diavol.
Omul care il are pe Hristos in inima si sufletul sau,NU are cum sa cada in depresie,INDIFERENT ce s-a intampla si indiferent ce ar pati.......pentru ca nadejdea sa nu se bazeaza pe lucrurile acestei lumi ci pe cele ale Vietii Viitoare........
Reply With Quote