View Single Post
  #1  
Vechi 18.07.2011, 00:00:56
Madalin18's Avatar
Madalin18 Madalin18 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.04.2010
Mesaje: 10
Implicit Sunt complet in ceata!!!

Salut.
Nu prea le am cu introducerile, asa ca trec direct la subiect!
In seara asta, mama m-a rugat sa intru pe o pagina web ca sa vada nu stiu ce slujba.
I-am facut pe plac ... a adus un pahar cu apa si l-a pus langa monitor :|
Ne-am asezat in pat si-l ascultam pe individul care vorbea la microfon acolo.
Pur si simplu mi s-a parut o tampenie (scuzati axpresia) la aproape tot ce zicea el acolo ... mai ales cand la sfarsit a zis sa luam paharele si sa bem odata cu el (eu nu am facut-o), plus ca a mai zis ca ne da el dezlegare la nu stiu ce prin intermediul lui Dumnezeu si ce a mai zis el pe acolo... nu am bagat prea mult de seama, ma jucam pe telefon ... iar cand a zis asta, pur si simpu i-am zis lu mama ca asta e blasfemie ... cine este el sa vorbeasca in numele lui Dumnezeu.

I-am mai zis unele chestii mamei (ea fiind in acelasi timp si destul de superstitioasa) si acum imi cam pare rau deoarece simt ca i-am zis unele chestii de care nu eram sigur. Nu am suparat-o cu nimic, sa nu va speriati, am tinut doar o mica discutie, atat.
Mama este "credincioasa" dar si superstitioasa (dupa cum v-am zis)... chiar i-am zis intr-un timp sa se hotarasca in cine crede ... in Dumnezeu sau in superstitii.

Ea merge la Biserica ori de cate ori are ocazia ... eu nu... desi sunt Ortodox, am propria mea credinta ... nu am nevoie de un preot si niste icoane ca sa ma rog lui Dumnezeu.
Am 19 ani si nu I-am vorbit niciodata lui Dumnezeu mai in detaliat despre tot ce simt, doar cu gandul ... Domane ajuta-ma sa fac asta sau sa reusesc asta, etc. De multe ori ma ajuta si tot de multe ori nu, dar nu ma suparam, ma gandeam ca poate cer prea mult, dar nu uitam niciodata ... sau aproape niciodata sa-i multumesc lui Dumnezeu si cand zic aproape, poate ca de asta nu ma ajuta uneori poate ca ma facea prea fericit si uitam sa-i mai multumesc!
Eu desi cred in Dumnezeu, sunt o fire destul de pacatoasa ... am 19 ani, totusi, imi traiesc viata ca oricine altcineva de varsta mea si poate ca Dumnezeu ma intelege si o sa ma ierte.

Acum revenind, site-ul pe care se uita mama era paginauniversala.ro .. nu fac reclama, nu incerc sa atrag pe nimeni nicaieri, sa nu va luati de mine ...
Vreau sa-i intreb pe cei care stiu de acest site sau credintele ce le au ei pe acolo, deci eu habar nu am ce este acolo, credeti ca este drept ceea ce zic ei acolo?
Mi-a mai zis mama despre nu stiu ce catedrala a credintei, dar al carui site nu mai exista.
Deci, ce parere aveti despre aceste intalniri ca altfel nu stiu cum sa le zic ... eu nu stiu nici ce sa intampla intr-o biserica, deoarece merg foarte rar, poate doar la eveniente, stiu si eu .. paste, o nunta, de craciun ... ma rog, merg deoarece "asa e moda".
Deci, ce parere aveti?
Astept raspunsuri serioase deoarece sper sa-i arata si mamei acest topic cu parerile voastre!
Multumesc si scuzati-ma daca am greseli de ortografie prin post, dar sunt putin cam obosit si am zis ca nu ma culc pana nu termin de scris :D
Reply With Quote