View Single Post
  #149  
Vechi 24.08.2017, 18:26:43
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Și de ce-ar fi Statele Unite un model în privința greutății ?


Nu neaparat, ce se poate observa cu ochiul liber e că oamenii frumoși au poate un avantaj de 2-5% în fața altora de aceeași calificare la un interviu, cam atât e avantajul lor sociologic.
Pe undeva e și logic, sunt meserii în care nu poți angaja un om care stârnește frică sau oroare la vedere, nu poți să-l angajezi pe „Chucky” într-un magazin de jucării.

Duhovnicește, avantajul ar fi că unii au o putere de convingere mai mare datorită înfățișării, deoarece lumea îi ascultă cu atenție sporită dacă au și verb.


Și câți s-ar mai căsători dacă ar fi să se îndeplinească niște standarde fizice ? 30% în State ? Restul trebuie doar să plătească impozite statului și să moară nu ?

N-ar trebui și standard de înălțime și un barem de probe sub apă, tracțiuni și anduranță înainte de căsătorie ?



Mda, sau să mănânci eugenii în post , vezi detalii.
Nu stiu cum sa iau mesajul tau...prietenos nu este in niciun caz,dar deja sunt nascuta si crescuta intre ortodocsi si stiu ca religia ortodoxa este foarte frumoasa si deosebita atata timp cand nu include relatiile cu aproapele!



Daca urmareai sirul discutiei ,Alin facea oarece prezumtii ca X fiind mai plinuta"in zona burticii"ar trebui sa rezolve aceasta problema daca are ganduri de maritis.
Si atunci am replicat ca americancele sunt in general femei plinute si asta nu este un impediment in calea maritisului. De ce in Romania burta femeii ne-atletica este un impediment in calea fericirii?

Problema cu forumul asta este ca oamenii scriu ceva la subiect iar altcineva scoate totul din context si comenteaza dintr-o pozitie de superioritate ,mereu cu pe un ton de cearta care este suparator.

Oare chiar asta am vrut sa demonstrez ca America este un standard al greutatii mondiale? Cum ai ajuns la aceasta concluzie este greu de priceput.

Este interesant si faptul ca ai stat sa cauti prin comentarii trecute,de la postul Pastelui sau al Craciunului sa-mi dai peste ochi cu o gluma absolut nevinovata.

Sunt si alte lucruri interesante insa ma opresc aici. Inca sper sa am o zi buna.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote