Subiect: ajutor
View Single Post
  #5  
Vechi 13.03.2012, 20:38:04
Gracchus's Avatar
Gracchus Gracchus is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 119
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
iertați-mă că am trecut acest topic la (generalități) dar aș dori un răspuns...cât mai repede cu putință...
de unde pot achiziționa un acatistier care să conțină doar acatistele PreaSfintei treimi/Tatălui Ceresc/Mântuitorului/Duhului Sfânt , toate în total sunt in jur de 43 din câte știe eu...
Acatistier cu acatistele tuturor Sfinților am, însă mi-ar surâdea mai mult dacă mi-ați da un site de unde le-aș putea cumpăra , din moment ce sunt online pe diferite site-uri, presupun că sunt și de comercializat...nu
mulțumesc anticipat
Doamne ajută!
Stiu la ce Acatistier te referi tu. (Buchet de acatiste al Preasfintei Treimi. Editura este Graficprint). Dar nu cred ca se gaseste acela in comert.Poti cauta la o librarie unde se gasesc si carti religioase Acatistier atat cu sfinti cat si Buchet de acatiste (dar din ce stiu sunt doar inchinate Mantuitorului sau Maicii Domnului). Or mai fi si altele dar momentan nu-mi vin in minte.
Mult succes!
__________________
”Ființele raționale au fost înzestrate de Dumnezeu cu liberul arbitru, astfel încât nu suferă nici un fel de constrângeri în a se mișca după bunul lor plac în plan spiritual și în sfera moralității. Atât îngerii cât și oamenii înclină spre bine sau spre rău ca rezultat al unei dispoziții și decizii strict personale. Această libertate a lor este cel mai mare dar pe care l-au primit de la Dumnezeu.”

Last edited by Gracchus; 13.03.2012 at 20:42:23.
Reply With Quote