View Single Post
  #21  
Vechi 30.03.2021, 17:16:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Repeti tu: prostii sectare... E clar ca nu ai discernamant, nu stii ce vorbesti. Repeti secta si prostii la infinit. Ti-am mai spus: SECTELE nu cred in cele 7 Tr.Ap, nici in Cuvantul lui Dumnezeu, nu duc viata sfanta de manastire si nu intemeiaza manastiri unde se pazeste fecioria, saracia si ascultarea.
Sectele sunt alea care se rup nu alea care se rup si "pretind ca sunt curate".

Ca sa stii si tu ca toti protestantii "sunt mai curati" decat ce traiesc astia in noul ierusalim. Au acelasi discurs. Chiar daca nu au manastire ei sunt .. "curati".

Dar sunt rupti.

Nu te duce capul ce e secta - secta e rupere.


Citat:
De ce vorbesti la plural? Aici dialogam cativa nu multimi mari de oameni.
Zici ca au fost prosti cele 7 Trambite Apocaliptice? Care le e prostia? Am fost, i-am cunoscut si nu exista prostie in viata lor ci foarte multa intelepciune sfanta, adevar si cu ei locuieste Duhul si nu numai cu Ortodoxia!
Verginica era demonizata.
Veronica era iesita din Biserica.
Toti aia din liasta ta au avut probleme.


Citat:
e poporul Domnului
Mai degraba e poporul diavolului, rupt de diavol din Biserica pentru pierzare vesnica. Exact la sfarsitul veacurilor cum zice Hristos.
Iar "profetii" nip de care vorbesti si care vorbresc in numele lui Hristos sunt aia de care vorbeste Hristos ca... vor apare la sfarsitul veacurilor.

Hopa ca NIP a aparut la sfasritul veacurilor.


Citat:
darul lui Dumnezeu pentru vremurile din urma! Vei putea si dumneata crede... macar atunci cand BOR va reveni asupra monstruoaselor decizii pripite. Ma intreb ce vei face tu atunci?
Eu stiu ca traiesc in rugaciune alaturi de sfinti nu alaturi de demonizatii din NIP.

Vezi ca ai ajuns in NIP pentru ca nu stii cum sa te rog. Ca daca stiai, atunci tot cerul era langa tine.

Asa ca nu te rogi si tii demonizatii din NIP langa tine.

Mostruoasele decizii in adevar? Sectare, gura mica, Sinodul a aparat Bsierica.


Sectare, Biserica este in Adevar si o apara Dumnezeu. Tu hulesti Biserica. !!! Hulesti Sinodul !!! Hulesti pe toti cei care stau in calea ta. Si pe mine ma hulesti pentru ca iti arata hula si blasfemia.

Tot ce zic eu este ca essti inafara Bisericii. Si asta o sa zic incontinuu. Esti inafara Bisericii.

Last edited by gpalama; 30.03.2021 at 17:21:15.
Reply With Quote