View Single Post
  #65  
Vechi 30.11.2020, 23:12:31
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelina02 Vezi mesajul
Pentru ca sunt fete carora le-ar face rau alta casatorie si pt ca fara un om alaturi s-ar sinucide. Eu sunt un exemplu si deja am o incercare la activ. Sincer nu stiu ce sa mai fac ca sa previn urmatoarele pt ca m-am saturat sa stau mereu singura, membrii familiei, cu exceptia mamei au murit unul cate unul.
Adelina am avut de gand asa raspund mai demult dar nu am apucat. Am citit mai demult unele din topicurile initiate de tine . Unul la un moment dat spuneai ca , ca si femeie esti murdara. Cineva, nu pot stii cine, ti-a dat niste false idei, idei care distrug personalitati, distrug viata, deformeaza personalitatea, scad valorile personale. Ca femeie nu esti murdara cu nimic. Din idei dinastea incet iti autodepreciezi valoarea vietii. Oare asta crezi ca vrea Dumnezeu sa nu avem incredere in noi?

Parerea mea este ca iubirea trupeasca e ceva ABSOLUT SPECIAL. Sansa ta Adelina este ca sa gasesti un duhovnic sau o maica gen Maica Siluana trecuta prin viata,cu o gandire libera in Hristos, care sa fi vazut multe si care sa stea de vorba cu tine. Sa DEMOLEZE ACESTE IDEI care cred ca le ai, ca legaturile trupesti intre doi oameni care se iubesc, in cadrul casatoriei ar fi ceva rau. Deci ca sa gasesti pe cineva,un barbat care sa iti fie alaturi, parerea mea e ca ar trebui sa ai un indrumator(indrumatoare) care sa te ajute sa iti schimbi felul de a vedea lucrurile. Iubirea intre doi oaameni e ceva special.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote