View Single Post
  #79  
Vechi 10.07.2014, 21:53:57
ralujucan ralujucan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.04.2012
Mesaje: 1
Implicit Iti multumesc Sfinte Nectarie!

Buna ziua,

Am primit si eu ajutor de la Sfantul Nectarie si as dori sa va impartasesc si dumneavoastra ceea ce mi s-a intamplat. Am fost diagnosticata mai demult cu lupus si de asemenea aveam probleme cu inima. Din cauza bolii lucrurile s-au inrautatit mult si oboseam foarte repede. Erau nopti in care nu reuseam sa dorm si abia puteam sa fac ceva ziua urmatoare. La un moment dat am inceput sa ma rog si sa ma intorc la Dumnezeu. Ma rugam mai multor Sfinti: Sfantului Pantelimon, Sfantului Fanurie, Sfantului Ioan Rusul si bineinteles Sfantului Nectarie. Mi-a placut foarte mult Acatistul al doilea al Sfantului Nectarie si il citeam in fiecare seara. Va marturisesc ca de fiecare data dupa ce citeam un Acatist si puneam suflet in rugaciuni ma simteam mai bine. Din pacate insa m-am lasat macinata de multe probleme exterioare si intr-o seara am ajuns la spital in coma. O saptamana am fost in coma, iar datorita faptului ca am fost efectiv indopata cu medicamente si substante atat ca sa-si revina organismul cat si impotriva durerii nu am devenit constienta imediat. A mai durat inca o saptamana si in Duminica Pastilor m-am trezit ca sa ma exprim asa. Au fost multe probleme dupa dar cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut peste toate si m-am recuperat incredibil de repede. Dupa cateva luni am facut si o operatie la inima la unul dintre cei mai buni cardiologi din Germania si intr-adevar ma simt incredibil de bine, aproape uitasem cum e sa fii "normal". Niste prieteni mi-au daruit un album in care mi-au povestit tot ce se intamplase "in lipsa mea". In acel album mi-au scris ca toate organele mele au cedat pe rand dar inima mea nu a vrut sa cedeze si de aceea traiesc si scriu acum. In rugaciunile mele spre Sfantul Nectarie mereu ma rugam pentru un lucru: "Te rog ai grija de inima mea"!
Nu stiu daca voi reusi vreodata sa-I multumesc cu adevarat Sfantului Nectarie. Am ajuns la Radu Voda de mai multe ori, dar imi doresc din suflet sa ajung in Eghina la moastele Sfantului ca sa ma inchin si sa-I multumesc in persoana.
Va multumesc si Doamne ajuta!
Reply With Quote