View Single Post
  #246  
Vechi 11.02.2021, 20:38:55
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Pana ajungeti ca Moroco. Unul care de 15 ani de zile ijura Biserica si se lupta cu totii pe forumuri.
N-am gasit nicio injuratura la adresa BOR sau a ortodoxiei. Practici calomnia fără nicio rușine.

Citat:
Si isi mai ia cate o scatoalca pana pleca punandu-si coada intre picioare...
Singur îți iei scatoalce de la propriul nărav. Îți dovedești căderea la fiecare postare în ciuda faptului că-ți cer să te oprești.

Citat:
Mare pacat de tine, ca stai in brate cu un tampit de profesie si nu vezi ca te-ai molipsit.
Am cititi și eu din CLD de pe site și Moroco are dreptate. Nu m-am molipsit. Proorociile s-au confirmat. Tu vorbești în necunoștiință de cauză. Ca orbul incult și agramat crezi că știi mai bine ca cei care au citit și s-au documentat.

Citat:
Nu imi purta tu de grija imi poarta Biserica. Pana acum sunt in cuvantul Bisericii chiar daca toti prostovanii si sectarii ma injura cu foc "ca nu sunt ca ei" si ca le-am dat vreo 2-3 toiege duhovnicesti pe spinare...
Ești în cuvântul celor din BOR care nu cred și nu ascultă de Dumnezeu. Nu sunt sectar și nu te înjură nimeni. Nu te mai crede victimă eroică și vrednică. Ești doar un necredincios care nu vrea să creadă și care nu-i lasă pe alții să creadă.

Citat:
Prizeaza in continuare ca si Moroco, o sa ajungi ca el. Esti pe calea lui Moroco... Inca putin si o sa faci ca el pe forum

Vezi ca diavolul se molipseste, se ia, daca il tii peala.mult in brate.
Te-ai dovedit de diavol, prin practicarea pe dos a ortodoxiei, prin necredința în Hristos-Cuvântul, prin credința în necredința celor din BOR la adresa Trambielor ortodoxe, prin stâlcirea și siluirea limbii române și a mesajului, prin nesfârșita desfrânare procesomană prin care arunci cu nesfârșite hule și ocări la adresa credincioșilor ca să tacă ”dracul” din ei.

Oricât îți spun tu ești convins că ai dreptate. Nu mă asculți? Te vei căi! Eu știu ce vorbesc ca ortodox. Tu ești pe dinafară și te sinucizi ca un kamikaze păcălit de duhul rău.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”