View Single Post
  #4  
Vechi 01.02.2009, 11:19:45
dianadi's Avatar
dianadi dianadi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2009
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 174
Cool

multumesc pentru raspunsuri. femeile nu poarta peruci sa is bolnave din cauza ca au multe de schimb si in cartierul de evrei sunt magazine speciale ce se ocupa cu vanzarea perucilor. eu banuiam ca prin asta ele incearca sa respecte regula ca femeile sa poarte capul acoperit si atunci in loc sa isi puna un batic ele isi pun peruca. cat despre lapte si carne....nu tin cont deregula asta in sensul urmator: evrei au un frigider pentru alimentele din carne si unul pt cele din lapte. la fel au si vase si tacamuri separate. si mie imi dau prosoape de hartie de bucatarie sa le sterg frigiderul prin inauntru, prin dulapuri etc. si cu hartie nu prea faci treaba. si dc nu ma vede nimeni iau un burete si cu el sterg tot. daca m-ar vedea nu ar fi prea fericiti...pt ei e ca si cum as spurca toata bucataria si tre sa arunce tot. am uitat sa specific ca toti evreii la care lucrez sunt f fff neglijenti cu curatenia si hartia nu ajuta in curatenie.


ei de ce se numesc evrei ortodoxi? ca m-au intrebat ce religie am ca le-am spus ca si eu am reguli cu carnea si laptele..nu am voie sa le mananc miercurea si vinerea. si au fost f surprinsi sa auda ca is ortodoxa si au zis ca nu. ca ei sunt ortodoxi.
Reply With Quote