Subiect: Universul
View Single Post
  #17  
Vechi 18.08.2018, 20:31:13
Krautrock Krautrock is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 193
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Numai orgoliul "expandat" te poate face sa crezi ca n-ar exista alte fiinte in Univers.
Eu sunt convins ca exista, ba cred chiar ca au luat aici pe Terra forma "umana" ca sa nu le stanjeneasca planurile, care nu stiu, deocamdata, care ar putea fi...
Inseamna ca imi puteti oferi niste dovezi cat se poate de concrete ca extraterestrii exista. Altfel ar insemna ca aceasta convingere a dumneavoastra nu se bazeaza pe nimic. De asemenea ar fi cazul sa ne aduceti si dovezi ca ei traiesc tocmai pe Terra intr-o forma umana. In niciun caz n-am sa va cred pur si simplu pe cuvant. Pana ce nu imi veniti cu probe prefer sa nu va cred. Nici dumneavoastra nu m-ati crede daca v-as spune ca exista pitici de marimea unei buburuze care umbla pe sub pamant si sapa dupa comori.

Nu vad de ce e nevoie de "orgoliu expandat" pentru a nu crede tot ce ti se spune. N-am zis nicaieri ca nu ar putea exista fiinte extraterestre. Dar de la "a putea fi" pana la "a fi" e cale lunga. Daca sustineti ca omuletii verzi exista, ar fi bine sa aveti niste dovezi. Asta daca vreti sa fiti credibil.
Reply With Quote