View Single Post
  #14  
Vechi 25.11.2022, 01:34:01
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locaţie: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
TotuČ™i nu am putut să maximizez mai mult de 1411 kpbs la bit rate greu să ajung la 1.6 sau 2.4 calitate de studio, poate sunt Č™i programe speciale.

Îmi Č™i închipui că baba Rada de 70 Č™i de ani, Č™tie ea să dea rip de pe un CD cu protecČ›ie pe calc, să maximizeze proprietăČ›ile înainte de rip, apoi să urce pe un stick Č™i de pe stick să bage în device-ul care are exclusiv port usb.

E clar că trebuie stick cu colinde făcut special, cu bitrate cât mai mare Č™i preČ›ul să fie un 10-12 euro, la 5-6 euro echivalentul în lei nu am de ce să mă plâng că nu e masterizat.
Te complici. Lasa asa cum e, ca daca tu vrei sa convertesti intr-un wav mai mare cu bitrate mai mare, strici calitatea, si na nu o sa auzi nici diferente. Cum au fost masterizate in studio asa raman, nu poti sa le faci nimic. Daca maxim e 1411 atat e. Dar de aici poti converti in mp3 320kbps, sau in FLAC. FLAC-ul este intre WAV si mp3 la compresie si bitrates.

Eu am programul dBpoweramp Music Converter, ma ajuta foarte mult pe ce mai fac. Dai click dreapta la piesa, "convert to" , si iti da panoul cu optiuni si formaturi. Am pus o poza aici, arhivata. Poti sa o vezi din arhiva. Mi se pare ca e gratis programul. Nu mai tin minte, il am demult.
Attached Files
File Type: rar dbpoweramp.rar (265,4 KB, 3 views)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote