View Single Post
  #27  
Vechi 16.12.2010, 22:39:04
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mc2009 Vezi mesajul
"E necesar, însă, să conștientizăm felul în care ne folosim libertatea și în ce fel de lume am ajuns să trăim, căci dacă în comunism lupta se ducea pe față, acum “lupii” ce vor a sfâșia creștinismul au îmbrăcat piei de oi!… Să învățăm a-i cunoaște pe aceștia! Să ne deprindem a-i demasca și a le zădărnici planurile perfide de descreștinare a unei lumi pentru care Hristos S-a întrupat în istorie!
Pentru ca cineva sa ia in seama la modul obiectiv spusele de mai sus, este necesar ca ele sa vina din partea unui om de incredere LAIC nu din ierarhia bisericeasca!
Nu ca am ceva cu ei dar nu AU CUM SA FIE OBIECTIVI, de ce? pe motiv ca ar afirma aceste lucruri pentru a-si asigura postul caldut si FOARTE BANOS pe care-l au ASIGURAT pe viata si pe care il vor transmite mai departe la neamurile lor, la copii si copiii lor.

Eu nu zic neaparat ca asta ar fi regula, nu, deloc, pentru ca exista si oameni de treaba si induhovniciti, blinzi si milostivi, insa pentru obiectivitate trebuie sa fii NEUTRU!..din alta sfera de preocupari
Reply With Quote