View Single Post
  #25  
Vechi 06.03.2013, 16:22:38
Alin.D.Zaharia's Avatar
Alin.D.Zaharia Alin.D.Zaharia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2012
Locație: Timișoara
Mesaje: 198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Salutare.Vechiul Testament mi se pare in mare parte nepotrivit,nu pot sa il inteleg.Sunt atatea lucruri urate,imorale incat nu vreau sa-l citesc.L-am rasfoit,doar Geneza am citit-o si mi se pare normala dar dupa am inceput sa adorm si sa ma irit.De ce atatea crime,razbunari si alte legi prostesti ale evreilor?

SINCER NU RECOMAND NIMANUI SA CITEASCA VECHIUL TESTAMENT!Mai ales ca a fost si modificat dupa legile si interesele socio-politice ale fariseilor,evreilor etc.

SA CITIM CU CREDINTA SI CU DRAGOSTE NOUL TESTAMENT,ADEVARATA SF.SCRIPTURA,ADEVARATUL MESAJ,ADEVARATUL CUVANT AL LUI DUMNEZEU!

HRISTOS ESTE CALEA,ADEVARUL SI VIATA!
De ce crezi că majoritatea credincioșilor sunt credincioși? Pentru că nu au deschis biblia în viața lor. Dacă ar fi citit din ea mai degrabă ar pune la îndoială credința având în vedere la ce atrocități sunt relatate.
Poți să mă iei pe mine ca și exemplu, toate bune și frumoase când trăiam în ignoranță, după ce am citit biblia a fost ca și o deșteptare pentru mine, ironic nu?
Bineînțeles că sunt persoane ca și tine de altfel care practică metoda „culesului”, adică citești și ești de acord doar cu ce îți convine sau ce îți pică bine ție. Nu ai decât să te minți în continuare, eu unu nu am putut ridica în slavă un creator atât de malefic, egoist, gelos și rasist.
Reply With Quote