View Single Post
  #4  
Vechi 14.10.2020, 19:44:53
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Iorest@
Mintea lor nu era la pachete si cum sa livreze exact pachetele in timp util, mintea lor era cum sa fenteze oamenii. Unul din pachete a ajuns te miri pe unde in Germania si doar unul a ajuns la timp, celalalt dupa doua zile dupa ce au fost telefonati. Si apoi genul asta de oameni spun ca nu e bine in Romania, ca e de vina te miri care , toti presedintii etc doar dumnealor nu sunt de vina. Eu am o vorba cand incep lamentarile genul asta de oameni:"Comporta-te aici ca si cand ai fi in strainatate, fa aici ce ai face acolo, si banii vor veni." Dar e mai usor sa te plangi si sa te vaiti.
Am un cunoscut meserias bun, care nu mai vrea sa mearga in strainatate, fiindca a spus ca poate castigata tot atat aici.

Demetrius@
Sunt oameni care poate sunt chemati la credinta te miri cand, si ei isi fac o imagine gresita despre istoria Biblica. Istoria e istorie iar filmul respectiv ar incurca teribil pe cineva care nu a citit de loc din Biblie ptr ca isi face alte idei. Asa cum a fost cu filmul amintit Exodul poate tot asa pot fii mai multe filme si despre alte teme biblice care ar incurca pe calea mantuirii.
Era un coleg care foarte mult isi dorea sa vada acum cativa ani Codul lui Davinci. Crezi ca ajuta vizionare acestui gen de filme ? Eu zic ca nu , ca iti deformeaza conceptia despre Calea lui Dumnezeu.
Si te duce in ratacire.


Demetrius a scris:" Daca noi "punem botul" nu e vina lor, poate nici ei nu stiu; pentru ce "inghit" eu e vina mea."
Da, nici ei nu stiu... ... ca sunt nesimtiti. Aha!!! Io spuneam eu,:-))) daca nu era cu jumate de cap mai inalt ca mine unul din ei si mai erau si doi.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote