View Single Post
  #50  
Vechi 05.03.2021, 22:00:36
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.962
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Foarte ciudat sa spui asta despre cineva care a pus umarul serios la destramarea forumului, in timp ce te plangi ca nu mai exista activitate pe forum.
Nu vreau să intru în polemici, eu îl respect pe AlinB chiar dacă și de mine s-a mai luat pe ici colo,m-a contrat mai dur, iată pe mine nu m-a alungat el și oricum nu trebuia să-l pomenesc dacă a ales să se retragă omul, deci iertare domnule Alin B că ți-am pomenit numele.

Eu n-am nicio răutate nici față de el, nici față de tine deci nu-mi pasă, nu mă plâng că nu mai e lume pe forum, eu am încercat să fac niște constatări în cealaltă postare nu de pe threadul ăsta ci de pe cel în care m-ai citat dincolo, dar era mai bine dacă-mi vedeam de treaba mea.

Și eu mă gândesc să mă retrag, nu prea văd rostul unor postări polemice online, constat în general și nu mă refer la tine, văd că din două-trei postări pe un forum repede se poate ajunge la o contră sau la o discuție aprinsă care să-ți întoarcă stomacul pe dos, să-ți fie scârbă să mai intri, am pățit și eu asta după ce mi s-a demolat un thread pașnic și nu-mi doresc să mă confrunt cu situații mai stresante decât în viața reală, nimeni nu intră pe un forum care devine factor de stres.

Cât privește scăderea activității pe forumuri, pe lângă prudența de a nu stârni discuții care să degenereze cred că a scăzut interesul pe tipul acesta de format, lumea vrea ceva mai interactiv gen youtube unde e și chat și video și discuții, la un moment dat cred că și facebook va scădea, deja a pierdut abonați mulți, platformele apar și dispar, nu le duc eu dorul.

Eu nu am niciun beneficiu dacă un forum rămâne sau se închide, din contră pot să spun că cu fiecare clipă petrecută risc să fiu atras într-o discuție de unde să mă fac de râs, să fiu umilit, deci mai bine mă feresc.

Așadar închei aici discuția asta că nu văd să ducă la ceva constructiv, o să încerc să mai comentez doar unde iese o discuție pozitivă, în rest mă abțin nu vreau să-mi stric postul, știu că în post apar cele mai aprinse discuții și așa e o situație presantă cu pandemia, imunizarea și altele, stres de aici, stres de colea, nu merge și nu e bun.

Îmi cer scuze dacă am greșit cu ceva față de tine în trecut, din moment ce ai ținut să-mi faci o observație.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 05.03.2021 at 22:16:45.
Reply With Quote