View Single Post
  #2  
Vechi 17.07.2007, 10:01:55
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Atunci Preacurata Fecioara a plecat in tacere si i s-a deschis o usa dar eu nu vedeam nimic in spatele usii. dupa aceea s-a intors tinand in maini parul meu si de undeva au aparut 12 trasuri fara roti; se miscau incet si eu le urmam. Preasfanta Nascatoare de dumnezeu mi-a dat parul meu, dar eu nu am priceput ca m-a atins . Am auzit-o doar spunand ca a doisprezecea trasura nu are podea. Mi-erea frica sa stau in ea dar Maica domnului m-a impins si m-a trimis pe pamant.
Dupa toate acestea mi-am revenit si stateam constienta si priveam.Erea ora unu si jumatate dupa amiaza. Dupa lumina aceea toate mi se pareau urate pe pamant.Atunci i-am zis sufletului meu: "intra in trup!". Imediat m-am aflat din nou la spital si mergeam spre congelatorul unde se pastreaza cadavrele .Acesta era inchis, dar eu am intrat inauntru fara nici o piedica si am vazut trupul meu mort. Capul imi era putin intr-o parte, iar mijlocul imi era prest de alte cadavre.Indata ce sufletul mi-a intrat in trup am simtit frig puternic.In clipa aceea au bagat inauntru trupul mort al unui om si,cand au aprins lumina m-au vazut ghemuita, pe cand ei de obicei aseaza cadavrele cu fata in sus.Vazandu-ma asa infirmierii s-au inspaimantat si de frica s-au imprastiat.S-au intors cu doi medici care au ordonat imediat sa mi se incalzeasca creierul.Pe tot trupul meu existau 8 taieturi[facusera practica pe trupul meu] , trei pe piept si restul pe burta.Dupa doua ore de la incalzirea capului am deschis ochii, dar abia dupa 12 zile am putut vorbi.
A doisprezecea zi dimineata mi-au adus micul dejun, paine prajita cu unt si cafea, dar nu am vrut sa mananc si le-am spus acest lucru [era zi de post].Infirmierii au plecat iarasi si toti cei din spital au inceput sa-mi dea atentie.Au venit medicii si m-au intrebat de ce nu vreau sa mananc.Le-am raspuns:"Stati sa va spun ce a vazut sufletul meu, Cine nu posteste in zilele de post va manca bucate imputite si scarboase.De aceea nu voi manca astazi si in nici un post nu voi manca de dulce".
Mediciii de uimire cand se inroseau cand paleau, iar pacientii ma ascultau cu atentie. Mai tarziu s-au adunat multi medici si eu le-am spus ca nu ma mai doare nimic.
Atunci a inceput sa vina la mine multa lume si eu le povesteamce am vazut si le aratam ranile.Politia s-a apucat sa-i izgoneasca si pe mine m-au mutat in alt spital.M-am insanatosit complet si i-am rugat pe medici sa-mi vindece cat mai repede taieturile pe care mi le-au facut in timpul prcaticii.Atunci m-au asezat din nou pe masa de operatie si cand medicii mi-au deschis burta, au zis:
- De ce au operat un om complet sanatos?
Eu i-am intrebat:
- De ce boala sufar?
Ei mi-au raspuns:
- Intestinele si stomacul sunt curate ca ale unui copil.
Au venit si medicii care ma-u operat prima data si cand s-au apropiat au spus:
- Unde este boala ei?Maruntaiele ii erau toate distruse si mancate de cancer si acum e complet sanatoasa.
Le-am raspuns:
- Dumnezeu si-a aratat mila Lui catre mine pacatoasa, ca sa mai traiesc si sa marturisesc si celorlalti ce am vazut si ce mi s-a intamplat. Acest dumnezeu a luat tot ce a fost stricat in mine si mi-a redat sanatatea; voi spune asta la toti pana voi muri.


urmeaza partea a treia mai este un fragment
Reply With Quote