View Single Post
  #3  
Vechi 16.03.2010, 12:14:05
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Am tot auzit zvonuri cum ca exista o serie de persoane care vindeca anumite afectiuni ale organismului prin bioenergie.

Ce parere aveti despre treaba aceasta, sa fie oare o solutie viabila in caz de tumori canceroase sau alte afectiuni care prin tratamente conventionale exista slabe sanse sa se poata trata ? Unii sustin ca s-ar fi facut chiar bine in urma unor tratamente cu bioenergie.

Personal sunt cam sceptic in privinta bioterapiei, tocmai fiindca ar fi o rezolvare mult prea convenabila a unor probleme dificile.
Eu cred ca se poate. Cunosc un exemplu cineva care fusese condamnat de doctori si care trebuia sa moarra in cateva luni de un cancer foarte agresiv, inoperabil si fara terapie posibila, dupa trei ani este inca in viata.
Dar are dreptate si heaven. Nu stiu daca este vorba despre aceeasi terapie dar este acelasi gen de terapie.
De altfel una nu o exclude pe cealalta. O schimbare a vietii, o lupta cu trecutul, spovedanie, tratament psihologic, sunt necesare.
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote