Subiect: Sunt singura.
View Single Post
  #3  
Vechi 09.10.2016, 23:16:49
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ramo123 Vezi mesajul
Mama mea ma sfatuieste sa nu mai astept, ca in ziua de azi nu se mai face ca mai demult. Ce ma deruteaza cel mai tare este faptul ca merge la Biserica ortodoxa si suntem familie de crestini ortodoxi. Cum ma poate sfatui astfel?
Pai nu sunteti.Cu astfel de sfaturi in nici un caz.
Citat:
Am fost mai demult aproape de Dumnezeu si am cazut iar acum imi este foarte foarte greu sa ma ridic!
Dupa ale cui masuratori ?
Citat:
Si pentru fetele sau femeile care au avut gagic, iubit, barbat probabil exista un loc in Rai si pentru noi care nu mai suntem asa cum ar trebui. Poate are Dumnezeu mila de noi pentru ca oamenii nu au.
Tehnica plangerii de mila a sinelui nu rezolva nimic.
Citat:
Lumea te arata cu degetul si iti spune dar ai facut asa si asa si te crezi sfanta.
Asta-i mandrie.Sa asculti de gura lumii insamna sa asculti de sfatul dracului.

Eu cred ca la tine alta e problema.Eu cred ca de fapt problema ta reala este
departarea de Dumnezeu, iar aceasta departare se transpune la nivelul constientului tau sub forma dorului unei familii cu bla, bla, bla.

Apoi tot tu te-ai dat de gol cumva. Ai spus ca vrei familie si numai asa vrei sa faci sex. Chestia asta este ca si cum ai dori sa faci sex insa cu binecuvantarea lui Dumnezeu. Ceea ce este ... dracesc :))

Dumnezeu te poate ajuta sa-ti faci o familie daca o vrei in scopul nasterii de copii, si nu doar in scopul de-a face doar sex + alte perversiuni sexuale, etc :))

Tu crezi ca-l poti pacali pe Dumnezeu ? :))

Daca hormonii ti se invart precum electronii in jurul nucleului si nu vrei sa intrii in patima curviei, atunci fa un sport si cele 7 laude.

Daca o sa vrei sa faci cele 7 laude zilnice iti trec prostiile astea.

Dumnezeu, te poate ajuta daca vrei o familie in scopul nasterii de prunci si nu
paravan pt sex cu acordul lui Dumnezeu :))

Voi cand va duceti la biserica o faceti pt ca nu aveti de face pe acasa si discotecile sunt prea departe sau chiar va duceti pt ca il iubiti pe Dumnezeu ?
Pt ca la ce sfaturi ai primit de la oameni dusi la biserica am impresia ca astia
se afla doar in treaba.
Reply With Quote