Subiect: Povesti (1)
View Single Post
  #6  
Vechi 09.01.2007, 17:38:35
sovidiu sovidiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2006
Mesaje: 357
Implicit

poi si pe mine m-a lovit in gandire ca l-am carat in spate vre-o cateva leghe si tot mai vroia sa-l lovesc si eu si culmea ca in final sa-mi zica cum ca el m-a invatzat si carat, si daca nu era el cinestie ce ma faceam ori o patzeam, si eu ce era sa fac, i-am multzumit ca a fost comoda calatoria, dar l-am rugat si sa ma ierte, fireshte, spunandu-i ca este canon daca vrea sa se-ndrepte. Mai si ce credetzi, asta chiar ca e culmea, m-a si ascultat. Sa vezi dracul la canon, cu un ochi la slanina si unul la benzina, si din gura baraia ca o motoreta, si mai si exploda. Si apoi sa nu zici ca-i merge mintea cu scantei, ca doar i se-nvarte, fie in 4 timpi fie in 2, ... dar m-a invatzat unul ca acum e la moda pe gaz fiindca cica, se pare, ca aproape ca nu polueaza... Da o adevarata sfanta adunare de capcauni... zic sfanta, ca mai era cineva in zona in povestea de mai sus... aici chiar ca itzi trebuie drepta socoteala, dar trebuie sa o mai si ai alaturi pe "fortuna" sa nu-tzi mai arate calea de milogareala ca sa dai si tu cate un gol la ei in plasa, ca altfel ...
Mai nou e alta deviza lui sarsaila..., nu va impacientatzi ca totul este sub control... aceiasi placa dar e in ton cu moda... fireshte
Reply With Quote