View Single Post
  #3  
Vechi 30.01.2013, 23:37:46
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simona_fidela Vezi mesajul
Am si eu o intrebare
Intre titlul mesajului si continut exista urmatoarele doua discordante:

-mai intai, nu rezulta din continutul mesajului caracterul neimpartasit al iubirii. Ceea ce inteleg eu este ca nu s-a ajuns la declaratii. Ce anume va face sa spuneti ca nu simte si el o atractie ? De fapt, imi face impresia ca nu excludeti aceasta posibilitate, atata timp cat va preocupa daca are sau nu o prietena. Ati vrea sa simta atractie, nu-i asa? Nu aveti cum sti ca nu o simte. Nu toti barbatii se reped sa declare, ba chiar majoritatea sunt extrem de inhibati cand e sa deschida gura sa o faca.

-pe urma, nu rezulta ca e vorba de iubire din partea dv. Una e "un anumit grad de atractie" si alta este "iubire".

Deci, parerea mea e ca e nevoie ca si dv, si el, sa va cristalizati lucrurile in minte, ca nici unuia s-ar putea sa nu-i fie clare. Aveti nevoie de pur si simplu mai mult timp, pentru a sesiza incotro merg lucrurile in inima dv si in inima celuilalt. Prin urmare, continuati o vreme ca si pana acum: nici nu "fugiti", nici nu precipitati treburile, lasand un pic mai mult camp liber feminitatii dv. In niciun caz nu fugiti. Veti avea tot timpul sa fugiti pe urma, daca se va dovedi ca diagnosticul de "iubire neimpartasita" are sustinere. Deocamdata nu aveti elemente sa-l sustineti, nici pe departe.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 30.01.2013 at 23:40:20.
Reply With Quote