Subiect: In Topraisar
View Single Post
  #122  
Vechi 30.06.2010, 21:20:35
Mircea HetP Mircea HetP is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eu-cristina83 Vezi mesajul
Eminescu spunea asa:"E usor a scrie versuri/ Cand nimic nu ai a spune/ Insirand cuvinte goale/ Ce din coada au sa sune." Cam asa au facut cei care nici nu au ajutat, dar nici nu au lasat pe altii sa ajute un om aflat la necaz. Au vorbit numai prostii, au aruncat cu noroi in Laurentiu si in pr. cu familia sa, au calcat in picioare demersurile unui om cu suflet mare si nu in ultimul rand i-au intors poate pe unii care ar fi dorit sa faca o fapta buna prin atitudinea lor mizerabila. Asta este, acum constatam ca se puteau face multe....FERICE DE CEI CARE AU AJUTAT SI NU AU FACUT DIN ASTA UN ACT DE MARE BRAVURA si vai de cei care au calomniat si denigrat, pt. ca la judecata de apoi o sa dam socoteala pt. orice cuvant, fapta, etc.
cred ca nu va referiti la mine, cel putin daca ati citit tot ce am postat...
am fost contactat pe privat sa ajut si am ajutat cu conditia sa fie postate ceva acte si poze, promisiune facuta chiar de parintele Nistorenco...
actele nu au aparut si am cerut lamuriri... cu intarziere am primit clarificari si acum sunt linistit ca am ajutat pe cine trebiuie

Citat:
În prealabil postat de eu-cristina83 Vezi mesajul
.FERICE DE CEI CARE AU AJUTAT SI NU AU FACUT DIN ASTA UN ACT DE MARE BRAVURA si vai de cei care au calomniat si denigrat, pt. ca la judecata de apoi o sa dam socoteala pt. orice cuvant, fapta, etc.
abtineti-va va rog cu judecatile pripite, ”amenintarile” si ”sfaturile” acestea...
nu cunoaste-ti ce am eu in suflet si lasati treaba cu Judecata de Apoi celui indreptatit sa se ocupe de aceasta, adica Lui Dumnezeu
stim fiecare ce ne asteapta si nu avem nevoie de un pamantean sa ne ”judece” inainte de vreme
Doamne ajuta!

Last edited by Mircea HetP; 30.06.2010 at 21:28:27.
Reply With Quote