Subiect: Oastea Domnului
View Single Post
  #167  
Vechi 08.05.2011, 00:33:12
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit oastea D O M N U L u I

Citat:
În prealabil postat de luciand Vezi mesajul
Iartă-mă, nu știu ce te-a supărat așa! Nu-i judecă nimeni în afară de faptele lor.
Nu era vorba de mersul acasă de la biserică, era vorba de faptul că unii se cred mai presus de Biserică!
Cât despre ceea ce se cântă la ostași, să mă ierte Dumnezeu, dar aceea nu este muzica permisă în Biserica Ortodoxă!
În Biserică se cântă doar muzică psaltică, nicidecum "manelele religioase" întâlnite pe la "adunările" ostașilor, dar și în unele biserici, din păcate!
FAPTELE noastre ar trebui sa ne judece pe fiecare daca am avea credinta si constiinta dar avem numai SLAVA DESARTA si MINDRIE si ura fata de noi si fata de cei care cauta sa faca ceva sau sa pazeasca neintinata porunca ( iubeste pe Domnul Dumnezeul tau din toata inima ta si din tot sufletul tau, si pe aproapele tau ca pe tine Insuti,
daca tu batjocoresti cIntarile de lauda si slava aduse lui Dumnezeu este treaba ta iar , Parinti care accepta sa se CINTE aceste cIntari cred ca nu sunt eretici si prosti sau cum Ii catalogati uni care ar fi bine sa va cercetati pe voi Insiva si sa lasati voi judecata si Ura la o parte.
Bunul Dumnezeu sa ne ierte si sa ne daruiassca Intelepciune amin amin amin

Salutul fratesc al oastasilor Domnului


S L A V I T sa fie D O M N U L
Reply With Quote