View Single Post
  #7  
Vechi 05.10.2011, 09:50:01
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Dracii care au inselat pe conducatorul masinii de a lovit pe acea tanara pe trecerea de pietoni sunt cei mai responsabili de acest eveniment nefericit.
In Romania mi se pare ca trebuie inasprita legislatia rutiera,pentru ca daca unii conducatori se afla sub influenta dracilor si nu respecta legile de circulatie ascultand de vorba buna,atunci sa fie amendati din ce in ce mai serios,poate asa se corecteaza.
Iar daca nici asa nu se corecteaza se poate ajunge la suspendarea permisului pe 3 luni,6 luni si daca nici asa nu se corecteaza,pana la interzicerea dreptului de a conduce pe sosele din tara noastra.
Daca niste cretini se arunca pe trecerea de pietoni pentru ca nu doar legea e de partea lor, ci si D-zeu ii apara pentru ca ei cred cu adevarat, nu este un motiv logic sa pedepsim soferii. Eu ma asigur si cand trec pe verde. Daca religiosii ar fi mai responsabili, dracii n-ar mai fi inventati pentru a justifica un fapt banal. Persoana respectiva a fost omorata de prostia rudelor intoxicate cu religie, nu de dracii din sofer.
Reply With Quote