View Single Post
  #94  
Vechi 10.05.2015, 23:30:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Hehe, dar atunci cand cineva sa zicem(nu spunem cine) este mult mai informat, iar cineva
ca Alin face teatru , imi pare rau dar nu trece totul prin ratiune ci pe partea
opusa.
A da, iar cand ramane fara argumente, trece la atac la persoana.Stii chestia
denota foarte mult "intelect".Extreeeem de multa...lipsa a intelectului, si niste probleme grave
in desfasurare la mansarda.
Seriooos?
Ia sa vedem.
Tu: "Daca dai cu bata in balta iese o mare opera de arta".
Eu: "De unde ai scos aberatia asta?".
Tu: "Secret. Dar asa e, ca eu sunt mai bine informat ca tine".
Eu: "Ai o problema".
Tu: "Vezi, nu poti argumenta, deci ai o problema".

Super inteligent.

Sigur, faptul ca majoritatea nu prea au cultua generala in domeniul asta si nu pot realiza cat de cretine sunt afirmatiile alea, iti da un elen si tupeu nesimtit, dar eu imi permit sa nu ma simt atat de "complexat".
Banuiesc ca stiai ca o sa se intample si asta intr-o zi, si poti fi sigur ca nu iesi din asta cu acelasi tupeu exersat cu succes de-a lungul timpului


Citat:
Daca cineva, nu conteaza cine, intra oarecum in conflict cu ce are el in cap, atunci ala e dusman vrednic de moarte
si trebuie anihilat cu orice pret.Nu conteaza daca are sau nu dreptate.Il munceste duhul mandriei si al urii.
Ar trebui sa se duca mai des pe la Biserica, ca nu este prea este dus.
Serios? Te-ai simtit anihilat?
N-am facu sa afirm decat ca sustii niste cretinatati pentru care n-ai nici un argument, cu o senintate periculoasa pentru sanatatea ta mentala.

Ma rog, am incercat sa o spun mai finutz dar daca altfel nu se poate..

Citat:
Culmea este ca nici macar nu s-a obosit sa treaca prin filtru gandirii cele spuse de mine despre ADN.
Pai tocmai, ca nu e nimic de trecut. Ce ai spus tu acolo sunt niste aberatii New Age.
Nu exista cercetare stiintifica care sa sustina asa ceva.

Ca o fi existand una de care doar tu stii, e un argument la fel de "valid" ca acela de a spune ca esti Stefan Cel Mare dar numai el stie asta, restul ar trebui sa-l creada pe cuvant.

Citat:
Cine are acces la peste 50 % din domeniul ingineriei genetice trebuie sa traiasca sub paza caci ale sale
cunostiinte poate distruge tari, continente, sau chiar planeta.
Daca acei oameni isi pun in ambitie sa realizeaze "produse de razboi" folosindu-si cunostiinte de peste 50% din
domeniul ingineriei genetice, pai arma nucleara este mic copil.
Exact ce spuneam mai sus.
Apropo, nu-i asa ca traiesti si tu sub paza?
Vecinii tai sunt securisti si esti urmarit de o echipa de fiecare data cand duci gunoiul?
Si amaratul ala care scormoneste in tomberon, nu cauta vreo coaja de paine ci e securist sub acoperire care incearca sa stoarca informatii din gunoiul tau?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 10.05.2015 at 23:34:18.