View Single Post
  #7  
Vechi 19.02.2009, 12:26:17
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
vsovi, ca sa vezi rapid ce se discuta pe forum, foloseste linkul Ultimele Postari din bara de sus a forumului, intre butonul de Mesaje Private si cel de Cautare.

Iti arata mai multe discutii in care s-a postat recent decat pe site-ul principal.
multzumesc draga scrabble, pacat ca eshti ateu... dar macar recunoshti... eu poate is un fel de ateu interior dar care nu-shi da seama shi se crede credincios, shi daca deja te crezi credincios nu mai faci nimic pentru mantuirea ta ca ai impresia ca shi sectantzii ca eshti gata mantuit... doar pentru ca ai nume, ai parere de sine ca ei fi credincios... ca noi de aia ne zicem credincioshi, nu pentru ca sa nu mai pacatuim ci pentru ca lingushindu-ne sa intram in lumea Caldeenilor caldicei...

caci spune sf Ioan Gura de aur:
"increderea ii pierde pe cei din picioare shi deznadejdea pe cei cazutzi" iar intre acestea este poarta cea larga a caldeenilor caldicei pe care intra toata gLumea...

shi daca o sa-i intrebe la judecata Domnul:
"pentru ce n-ai crezut?" fireshte ca sa nu mai pacatuieshti shi sa nu te umplii de mandrie, trufie shi slava desharta... adica te intreaba pentru ce n-ai avut dragoste nefatzarnica?
iar unii din noi o sa raspunda siguri pe ei:
"ba am crezut!"
shi atunci o sa spuna Domnul "arata-mi"
shi se va ashterne o linishte de pushtiu insuportabila...


deci eu m-am intristat ca nu este pe prima pagina undeva mesajele zilei, ma intzelegi dumneata draga scrabble? dar tu eshti ateu shi recunoshti, iar eu poate is ateu interior shi ma cred shi credincios... deci mai rau ca tine... caci ashtia sunt ereticii aia in haine de oaie ca nishte pui ca nici ei nu shtiu ca sunt pui de naparparca ori de vipvipera... dar am impresia ca shtiu dar nu vor sa recunoasca, sa-shi recunoasca macar lor... ce scaitzi au ajuns, caci scaietele se lipeshte shi intzeapa... cu ce intzeapa? ce sunt tzepii aceia?... asha ceva ne intreba CLD despre trandafiri... caci el voia sa fim fara spini... asha ca nishte trendafiri dar fara spini... fara spini...
Reply With Quote