Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #19  
Vechi 02.01.2018, 20:37:32
catehumen catehumen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 109
Implicit

Carmina ,cred ca e cel mai prost loc unde sa ceri un sfat ... Aici vei gasi (pe acest forum) doctori docenti in teologie ,zeloti ,adica exaltati religios ,patologii psihiatrice cu tenta mistica ,orice ,numai ce cauti tu nu vei gasi . Eu daca as fi in locul tau ,as incerca sa fiu cu picioarele pe pamant ,sa citesc sa ma documentez din surse autentice despre problemele mele si in rest as astepta si ajutorul lui Dumnezeu. Cat despre relatii ...cateodata rezolvarea unor probleme se afla la noi ! Poate un mod de a percepe lumea defectuos,ori o proasta abordare ,vestimentatia ,atitudinea,orice adunate pot duce la un esec sigur si constant .
Da stiu si eu cate odata se intampla "chestii" ,rabdare,ochii mintii larg deschisi si vei gasi rezolvarea. Eu asa sunt ,am exprimat o parere proprie,nu mi-a placut niciodata sa accept ceva doar ca cineva o zice ,am cautat din surse sigure apoi am fost deacord. Nu am invatat ortodoxia "de la babe" am citit,am cautat,iar am citit si ce stiu ,mult sau putin e 100% garantat .
La multi ani si multa intelepciune si curaj !

P.S. Ai incercat sa te lansezi ca scriitoare ? )) Cred ca ai avea succes .

Last edited by catehumen; 02.01.2018 at 20:40:56.
Reply With Quote