View Single Post
  #172  
Vechi 22.07.2015, 23:13:46
Roxyana Roxyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2015
Mesaje: 1
Implicit Părintele Arsenie Boca

Dragii mei, simt nevoia să împărtășesc cu lumea întreagă minunea pe care bunul părinte Arsenie Boca a înfăptuit cu mine. Sunt manager de proiect pe fonduri europene în comuna unde locuiesc. Funcția mea e radical opusă de acest domeniu, dar am acceptat această calitate. Ideea e că din cauza acestui proiect și mai cu seama a timpului scurt pe care il am, am cazut in depresie. Am depus prima cerere de rambursare a banilor de aproximativ o luna, iar urgent, ar fi trebuit si a doua, doar că seriozitatea constructorului m-a lăsat cu construcția la roșu și mai dadea un tinci de ochii lumii. După o săptămână de concediu irosit(cu gandul non-stop la proiect), am venit la muncă și mizam să văd ceva mișcat la construcție, dar ... era vagă diferența. știind că mai am 40 de zile calendaristice până la final și o cerere de rambursare ce ar fi trebuit depusă urgent, si să aibe o anumită valoare, am intrat în panică. Ce panică, depresie. Doar ce îmi venea în minte era să implor Bunul Dumnezeu să mă ajute. nu mâncam, nu vorbeam, nu munceam, doar plângeam. Continuu, iar noaptea, dacă mă lua somnul săream ca arsă din pat. Rugăciunile către părintele Arsenie, fierbinți și din suflet, au fost ascultate. Mergeam cu mașina către agenția respectivă, iar tot drumul, l-am imporat pe părintele să facă și cu nevrednica de mine o minune, să mă liniștească, pentru că nicio pastilă nu mă calma. I-am cerut o minune prin care, măcar banii să intre, ca să mă pot calma putin. Dragilor, din suflet vă spun, am ieșit din agenție cu zambetul pe buze. Am stat de vorbă cu șefa de acolo, un înger, care cu calm mi-a explicat care vor fi pașii și mi-a dat liniștea și încrederea că voi reuși. Apoi a verificat un mail, și ce să vezi? Cererea era rambursată de dis de dimineață. Părintele făcuse minunea pe care i-o cerusem, eu păcătoasa și umila. Îi mulțumesc, îl laud și-l slăvesc pe părintele nostru binecuvantat! a mijlocit la Domnul ptr mine. El și Sfânta Maică pururea Fecioară! Slăvit fie Cerul! Cereți ajutor din suflet părintelui, căci el vă va ajuta negreșit! binecuvântat fie Domnul! Amin
Reply With Quote