View Single Post
  #57  
Vechi 18.11.2015, 22:54:20
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Vom fi intrebati de ce nu am lasat o urma?...

La un moment dat vom fi intrebati de ce nu am lasat o urma mai consistenta prin lumea asta.Am spus de un anumit site care este nefiresc de accesibil,,fara verificare varsta sau numar card etc.Probabil ca mai sunt multe altele de acel gen.
Toate gen "lasa bai ca merge-asa..."
Am spus am umblat la un moment dat pe un site de torente , care nu aveau nimic in comun cu erotismul si a fost suficient sa apas ceva din greseala ca am intrat unde nu trebuie.Tot asa poate intra un copil fara sa aiba intentie sa o faca.
Se intampla in lumea asta diverse, inclusiv la Paris dar nimeni nu se intreaba :De CE???
Oare de ce!
Fiindca ordinea veche pusa de Dumnezeu se schimba.Si... se merge catre nicaieri.
PUTEM sa ne blindam cat vrem, militar, ca tot cerem ca sa fim loviti.Ca meritam!

Avea dreptate domnul Virgiliu Gheorghe cand spune intr-un interviu cand spunea ca ii lua la rost pe cei care puneau reviste erotice vizibil pe chioscul de ziare, si ei justificau ca sa aiba vanzari.Ptr acele amarate vanzari nu se gandeau la pacatele care le agoniseau ptr ei si copii lor.
Doamne ajuta!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote