View Single Post
  #210  
Vechi 05.06.2010, 20:25:59
Callyope Callyope is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.12.2009
Mesaje: 59
Implicit Si eu am primit ajutor de la Sfantul Nectarie

Cred in Dumnezeu, dar nu inteleg multe din religia ortodoxa (sunt botezata ortodox), probabil intr-o zi o sa inteleg, o sa-mi lumineze Dumnezeu mintea. Am inceput prin a spune asta pentru a se vedea ca nu sunt genul "crede si nu cerceta".Defapt vroiam sa va povestesc, ca am fost foarte rau, mi s-a descoperit un nodul la san si se suspecta ca ar fi c. (nu vreau sa scriu cuvantul, mi-e groaza de el), din aceasta cauza am intrat in depresie, nu ma mai interesa nimic. O prietena pur si simplu m-a rugat sa merg la Manastire la Radu-Voda, la Sfantul Nectarie si in diperarea mea am mers. M-am rugat,am plans ,m-am spovedit pentru primaoara in viata mea si sincer cam multe pacate se adunasera, am mers la slujba de Sfantul Maslu, doar de 3 ori,si in final am mers si la spital, la Fundeni, la Oncologic, unde dragilor sunt atatia oameni bolnavi, atatia oameni care sufera...
Am facut operatia, care a fost foarte usoara, a 2 a zi mi-au dat drumul acasa si nici urma de c., a fost benign!!!Nu am simtit nici un fel de durere, iar a doua zi era ziua mea de nastere, cel mai frumos cadou din viata mea! Sanatoasa!!! Stiti cand esti sanatosa, slaba,prezentabila,placuta, fara probleme (nu o luati ca o lauda) si cineva iti ureaza "Sanatate!!!" ai impresia ca intr-un fel face "misto" de tine si te gandesti "nu putea sa-mi ureze sa castig la loto sau sa-mi cumpar BMW!"Eu am invatat ca defapt nimic nu este mai pretios decat sanatatea, nu mi-ar fi folosit la nimic banii daca nu eram sanatoasa si acum nu vreau decat sa mi se ureze de sanatate !Am promis sfantului Nectarie ca am sa merg la Eghina si am sa povestesc ce mi s-a intamplat. La una din slujbele de Sfantul Maslu m-am asezat langa un stalp in partea stanga de unde se vedea incoana Sfintei Parascheva si am avut tot timpul impresia ca Sfanta se uita la mine (asta apropo de ce spunea cineva pe aici ca Sfantul te alege) si am rugat-O si pe Ea sa ma faca bine ,i-am promis si Ei ca am sa merg la Iasi .Dupa ce am iesit din spital, dupa perioada de medical m-am intors la birou si mi-am aranjat sa plec in Grecia,tot, bilete de tren, rezervare hotel,orarele de tren si ferryboat, etc, trebuia sa merg cu o prietena dar inainte de plecare ea s-a razgandit , initial am avut teama sa plec singura in Grecia, dar promisesem, asa ca l-am rugat pe Sfantul Nectarie sa aiba grija de mine si am plecat singura! Nu vreau sa va plictisesc doar daca vreti va povestesc si cum a fost pe insula Eghina. Weekendul trecut am fost si la Iasi la Porumbita (asa ii spun eu Sfintei Parascheva) si sunt bucuroasa ca am putut sa-mi tin promisiunile.

Vroia cineva (nu mai stiu exact cine pentru ca am citit toate postarile de aici si nu sunt putine) mir de la Sfantul Nectarie, eu merg destul de des la Manastirea Radu Voda, deci pot sa va aduc, doar ca trebuie sa imi spuneti cum sa facem sa il si primiti, trimiteti-mi mesaj pe privat.

Apropo de mir in noaptea care am dormit la spital cu mine in rezerva era o fata de 31 de ani cu cancer de col gradul 2, s-a uns si ea cu mir-ul meu de la Sfantul Nectarie, in timpul operatiei se face un test care spune de ce natura este tumora si ce grad, ei i-a iesit de data asta gradul1 , iar la ultimul control m-a sunat , era bucuroasa ca doctora ii spuse ca este foarte bine si nici numai trebuie sa faca chimio-terapie. Judecati singuri daca este o alta minune.

Mai era o fata aici care avea probleme cu lucrarea de licenta, da-mi mai multe amanunte despre tema poate te ajut eu cu o lucrarea gata facuta. Am doua lucrari de licenta, una "Raport de Evaluare pentru înscrierea în Situațiile Financiare la SC....." sau
" Promovarea .....in cadrul societatii..."
Reply With Quote