Subiect: Pentru preoteasa
View Single Post
  #1  
Vechi 23.05.2016, 17:56:22
Carina Laura Carina Laura is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Mesaje: 56
Implicit Pentru preoteasa

Hristos a inviat!!!, As avea nevoie de un ajutor, daca puteti sau aveti resursele necesare. In paroia mea, sarbatorim ziua de nastere a doamnei preotese, ocazie cu care am fi vrut sa ii dedicam cateva cuvinte frumoase, de multumire, mai speciale, o poezie sau ceva in genul... Pentru ca nu avem talentul necesar sa scriem noi, am cautat pe net, si cu mirare am constatat ca nu prea se gaseste mare lucru in tema mea. Discutii despre rolul preotesei, sau diferite articole despre o preoteasa anumae, si slujirea ei , am mai gasit, dar nici o poezie dedicata generic preoteselor, iar pentru preoti, cam la fel, decat una scrisa de Traian Dorz. In schimb pentru preoti am gasit pe un site catolic din care ne-am inspirat pentru aniversarea parintelui. La noi e o situatie putin aparte, pentru ca amandoi isi serbeaza zilele de nastere saptamana aceasta, si pana acum, in fiecare an i-am dedicat versuri parintelui, iar dansei doar multumiri verbal....iar parintele parea putin incurcat si simtea nevoia sa o aduca oarecum in prim plan si pe dumneaei, pt ca si lucrarea ce o face dansa e deosebita. M-as bucura daca ma puteti ajuta cu ceva, asa am reusi sa ii felicitam cum se cuvine pe amandoi. Multumesc anticipat!!!!Doamne ajuta!!!
Reply With Quote