View Single Post
  #28  
Vechi 29.07.2017, 22:13:25
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Și pe noi ne exaspereaza copilul cu unele faze deschide usa la frigider sau afară baga nisip în gura iar taica-su mă acuza pe mine ca nu sunt în stare sa îl educ Cum trebuie. Zice ca cu el nu face așa ceva când nu sunt eu acasa. La biserica nu merge cu noi dar cu siguranță nu ar fi de acord cu ce face copilul și pe acolo. Defapt aproape am ajuns sa îmi fie frica sa mă mai duc pe undeva cu copilul atât singura cât mai ales cu el pt ca știu ca va face numai obraznici iar taica-su mă va tine numai în înjurături. Aproape caabia aștept sa plec la serviciu și îmi vine sa nu mă mai întorc nici acasă seara
Poate copilul face prostioare ca să-l impresioneze pe tată, să vrea să smulgă o reacție de la el sau de la tine, e tot o formă de a comunica cu voi, în unele prostioare se pot ascunde gesturi de iubire ale copilului față de voi, nu în toate e lipsă de respect.
Așa învață copilul limitele, contestându-vă autoritatea, sunt meciuri.

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
În biserica unde am mers ultimii ani părea totul minunat erau multe mame tinere cu copii mici și încă se mai înmulțesc. Copiii au voie sa alerge pe afară cei mai zburdalnici și înăuntru sa deseneze sau sa se joace cu jucării care sunt mai potoliti. Mai plânge câte un bebeluș la predica și iese mamă cu el afară. Nu s'a lăsat cu incidente majore din cât am văzut eu. Probabil cui nu i-a convenit atmosfera nu a mai veniT acolo.
Dacă țipă sau plânge isteric trebuie scos copilul până se calmează, cel mai rău e să țipe în urechea cuiva, mare grijă e groaznic să-ți țipe un copil în timpan așa din senin când e punctul culminant al slujbei, dacă ai țipa la cineva în ureche pe stradă ar fi agresiune, trebuiesc feriți și oamenii din jur și atunci și ei se obișnuiesc să mai închidă ochii.

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Așa îmi doream și eu sa îmi cresc copiii...Din păcate acum constat ca nu sunt în stare și ca m-am amăgit crezând ca voi face parte vreodată din Marea familie ....
Nu te mai dezamăgi din orice, nu există șablonul rigid al familiei perfecte, familia ta e Marea familie pentru că așa ți-a dat-o Dumnezeu și cu ea mergi la bine și la rău.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote