View Single Post
  #78  
Vechi 19.10.2018, 12:27:29
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Dacă soția ta este în Biserică, iar tu cu soția ta sunteți una, normal ar trebui să fii și tu, dar la cum negi multe ale Bisericii (icoane, sfinți, moaște) s-ar putea să fii în afară. Este posibil să mă înșel, dar am să pun și eu întrebarea asta mai departe și revin cu un răspuns.
dar daca tot ai acces la astfel de popa, imi pare bine pentru tine, e important pentru un credincios sa aiba incredere intr-un popa deschis si destept, ia intreaba-l un pic mai voalat sa nu se sperie , cum vede el cultul sfintilor si al moastelor, prin prisma invataturii biblice? dar mai voalat asa, ca sa-ti raspunda. si spune-ne si noua ce-ti zice.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote