View Single Post
  #107  
Vechi 23.03.2024, 21:44:02
MineaPeter MineaPeter is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Locație: Pitesti, RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 59
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
MANCHESTER CITY UK NIGHTLIFE

Am luat la întâmplare o filmare dintr-un singur oraș din UK și vezi și tu ce se vede pe străzi, dacă îți place.

[...]

E limpede că atacul cel mare e pt distrugerea femeii care e matricea neamului și de acolo distrugi națiunea.
Cum zice bine un comentariu englezesc de la acel video... "Începutul atâtora familii fără tată"!

Și de asemenea, semnele alimentației bogate în grăsimi par a se vedea și ele pe corpurile de acolo. Alura rubensiană din vremea mai veche a omenirii putea să sugereze fertilitatea mare, dar în zilele noastre, cu atâta mâncare necurată (ca să nu-i zicem altfel, că suntem și în Post) + atitudinea modernă de libertinaj... spunem și noi ca englezii: NOT! Și încă nu am văzut în video mult-vestita beție englezească la ea acasă, la cotele maxime!

Oare dincolo de frumusețea trupului, așa cum este ea înțeleasă subiectiv, ce se mai află în acei oameni din Manchester? Sau în general, în orașele mari? Ce vedem în acel video este mai mult decât un oraș geografic, este o stare de spirit! La prima vedere poate să pară ispititor să emigrezi în Occident pentru viața cea de noapte și bogăția înțeleasă lumește, dar sufletul omului mai sensibil la alte lucruri vede repede partea cea rea a poveștii. Să le dorim, așadar, englezoaicelor și englezilor + imigranților multiculturali de acolo mai multă sănătate la trup și suflet!

Și să nu ne considerăm pe noi complet feriți, sau cum ar zice italianul, „In una botte di ferro”, căci așa-zisa viață de noapte este și pe la noi prin țară! Centrul Vechi bucureștean cred că ar fi o „bună” pildă în acest sens. Domnul să ne ajute la obiceiuri mai bune și mai sănătoase!
__________________
La sfârșitul lumii, toți vom învia!
Reply With Quote