View Single Post
  #373  
Vechi 10.02.2012, 18:43:01
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Au fost audse aici argumente si contraargumente cu privire la "manifestarile" din adunarile carismatice.
S-a spus aici ca ele pot fi ori Dumnezeesti, ori diavolicesti. Adevarat.
Mai inainte sa intru in Cultul Penticostal Roman, am cercetat asemenea lucruri pe internet. Am fost foarte dezgustat. Sunt si acum. Vezi pastorul Benny Hin, pastorul Chris, fenomene "spirituale" gen cazutul pe spate, rasul "duhovnicesc", "alergatul" prin biserica... etc.
Numai ca in bisericuta unde am intrat eu nu am gasit nici una din aspectele acestea. Niciuna. Nu as fi ramas intr-o asemenea "adunare".
Diavolul isi bate joc de multi. Daca nu ai trezire spirituala, daca Lumina lui Hristos, Duhul Sfant al lui Dumnezeu nu este in inima ta, poti fi inselat, te poti rataci.
Nu stiu in ce fel de adunare penticostala ai intrat, dar rugaciunea comuna practicata de fiecare cu glas tare si pe limba lui , se practica?
Esti de acord cu aceasta practica din adunarile penticostale?
__________________
"Fiți treji, privegheați. Potrivnicul vostru, diavolul, umblă, răcnind ca un leu, căutând pe cine să înghită. Căruia stați împotrivă, tari în credință, știind că aceleași suferințe îndură și frații voștri în lume." I Petru 5, 8.