View Single Post
  #63  
Vechi 15.03.2011, 13:37:54
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

da si eu am auzit ca nuntile in mai nu sunt durabile ... si poate nu e rau de evitat pentru orice eventualitate ... dar astea sunt doar vorbe, asa cum se zice ca daca mananci prune ingemanate faci gemeni ... la cate prune ingemanate am mancat si inainte de sarcina si in primele 2 3 luni ... si tot un singur bebe a iesit :P cu toate ca imi doream din tot sufletul gemeni ... dar de acu poate la tura Nr. 3, daca a mai da Dumnezeu.

cat despre dl viitor sot ... si eu zic la fel, intai verificat telefon, mail, ce mai are el ... si poate chiar si urmarit putin de cineva, nu de tine. si apoi chiar vb cu el in particular, ce vrea de la tine, de la viata, de la posibila "prietena" la extra pachet ... poate sa fi fost doar o tentatie in care sa fi cazut si acum sa nu mai poata iesi, poate e doar o neintelegere, poate pun ceva la cale chiar o surpriza pentru tine, mai stii ? trebuie urmarit putin, ce face, cu cine se intalneste si mai ales ce face cu cine se intalneste ... daca doar vorbeste cu o persoana de sex opus sau se pupa se imbratiseaza, adica daca este ceva mai mult decat amicitie ...

si cateodata in momentul in care esti pe punctul de a pierde o persoana de abia atunci realizezi ceea ce ai langa tine si daca stii ca ai gresit, apoi nu mai repeti greseala aia in veci si pururi ... asta nu inseamna ca nu se poate prinde gustul, ei m-a iertat prima data ma va ierta si a doua oara ... oricum, chiar daca Doamne fereste se dovedeste a avea o legatura cu donsoara respectiva, dar pusi fata in fata si vb frumos, cu multa diplomatie, fara batai, istericale si circ a la Ernest, poate lucrurile se schimba.

trebuie multa rugaciune sa iti lumineze Dumnezeu ochii si calea pe care trebuie sa o alegi.

sa ne tii la curent :P
Reply With Quote