View Single Post
  #23  
Vechi 30.03.2021, 19:35:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectele sunt alea care se rup nu alea care se rup si "pretind ca sunt curate".
Ai perfecta dreptate. Nu e cazul cu cele 7 Tr.Ap si cu poporul Domnului din Cuvant.

Citat:
Ca sa stii si tu ca toti protestantii "sunt mai curati" decat ce traiesc astia in noul ierusalim. Au acelasi discurs. Chiar daca nu au manastire ei sunt .. "curati".
Astfel de ”stiinta” sa-i inveti pe prietenii tai idiotii si fraierii. Nici ei nu te cred si nu te iau in serios. In sCNIP graieste Dumnezeu Cuvantul. Cauta ce este scris in cartile Albe si dupa ce citesti serios mai discutam. Pana atunci, doar pacalesti, amagesti cu afirmatii pripite si viclene, lase, pute, pute rau. De unde? De la necredinta ta preluata de la lume si de la stapanul ei PACATUL!


Citat:
Dar sunt rupti.
Acolo e Duhul, acolo deasupra sunt sfintii Arhangheli. Acolo graieste Iisus-Cuvantul ce vine impreuna cu sfintii din toate timpurile.

Citat:
Nu te duce capul ce e secta - secta e rupere.
Nu s-au rupt ci au fost rupti! Nu pricepi ca Irineu a intemeiat respectiva sCNIP? Tot el s-a supus si i-a ”rupt” dar nu cu inima si sufletul ci asa formal ca sa se supuna mai marilor implinind cuvantul scripturii, Evanghelia. Ruperea nu e secta ci ruperea e dezbinare, e necredinta. Esti un tembeolog incompetent si te lauzi crezand ca-mi dai lectii. Sectele au aparut ca o revolta la adresa inovatiilor papalitatii si a stapanirii discretionare dupa bunul plac, care a rupt catolicismul de Ortodoxie. Sectele vin din apus, din catolicism, din eres si neaga sfintele Taine, neaga sfintii si ortodoxia si nu cred niciunele in cele 7 Tr.Ap. si nici in Cuvantul lui Dumnezeu. Pastorii si secta nu pazesc fecioria si saracia, nu intemeiaza manastiri ci fac copii, intemeiaza familii sectare, cu multe neveste si multi copii din desfranare, asculta orbeste de predicatorul lor si nu parasesc lumea.

Citat:
Verginica era demonizata.
Veronica era iesita din Biserica.
Toti aia din liasta ta au avut probleme.
Pe sf. Virginia crezi ca a demonizat-o Iisus-Cuvantul? Esti cumva medic? Au internat-o pe vremea comunismului si nu i-au gasit nimic nebunesc, nu i-au putut face nimic. Nu au putut dovedi nimic. N-au putut-o innebuni. N-au putut-o omora. A pazit-o Dumnezeu si a rabdat si a scapat din acel infern.
Veronica desi o vreme s-a ingamfat si a trait in lux si a lepadat mustrarea de la Dumnezeu trimisa prin sora maica Virginia, a revenit la batranete si a reprimit manastirea de la Vladimiresti si a trecut la Domnul ca maica stareta ortodoxa, s-a pocait si a fost iertata de Dumnezeu. Nu a iesit din Biserica!!!

Toate cele 7 Tr. Ap. au avut probleme in sensul ca nu i-a putut inghiti satana-regimul comunist! De acolo ”problemele lor!

Citat:
Mai degraba e poporul diavolului, rupt de diavol din Biserica pentru pierzare vesnica. Exact la sfarsitul veacurilor cum zice Hristos.
Pe poporul diavolului il gasesti in lume, in minciuna, in pacat si la butoane tinand cu dintii de scaunele puterii ca sa stapaneasca tiranic si rau peste oameni si peste oricine. N-am gasit baruri, bordeluri, minciuni, arme, bombe, scaune inalte, lacomii, rautati, invatatura gresita, eresuri pe acolo. Deci esti confuziv!

Citat:
Iar "profetii" nip de care vorbesti si care vorbresc in numele lui Hristos sunt aia de care vorbeste Hristos ca... vor apare la sfarsitul veacurilor.
Citeste Cartea si mesajele celor 7Tr.Ap. si vei vedea ca proorociile sunt veritabile. Hristosii mincinosi si profetii mincinosi sunt cei ce nu cred si apara si slujesc PACATULUI pe care il introneaza la loc sfant!

Citat:
Hopa ca NIP a aparut la sfasritul veacurilor.
sCNIP a aprut la vremea in care Domnul Iisus a suflat prin cele 7 Tr. Ap. implinind Apocalipsa! E inceputul sfarsitului!




Citat:
Eu stiu ca traiesc in rugaciune alaturi de sfinti nu alaturi de demonizatii din NIP.
Traieste alaturi de cine vrei, nu te opresc. Tu ma opresti sa cred. Daca tu nu poti, daca tu nu vrei nu inseamna ca cei din NIP sunt demonizati. Ci ca tu esti pripit. Vorbeste trufia si pripeala din tine.

Citat:
Vezi ca ai ajuns in NIP pentru ca nu stii cum sa te rog. Ca daca stiai, atunci tot cerul era langa tine.
Cand se roaga cei din sCNIP e Cerul langa ei. Si cand nu se roaga Cerul plin de sfinti si de ingeri e deasupra lor.

Citat:
Asa ca nu te rogi si tii demonizatii din NIP langa tine.
Ma rog si eu cum pot si ei ma tin lang ei. Nu-s demonizati! Demonizatii seamana cu cei doi demonizati din Gadara, seamana cu cei din lume care sunt trufasi, seamana cu fariseii si cu lupii imbracati in haina de oaie care vine sa fure, sa injunghie si sa piarda.

Citat:
Mostruoasele decizii in adevar? Sectare, gura mica, Sinodul a aparat Bsierica.
Sinodul a aprat biserica de Iisus-Cuvantul si de poporul Sau cel mic? Ce le facea o mana de oameni ditamai ortodoxiei? Cu ce le-a gresit cele 7Tr.Ap.?
Am gura mica si o fac mai micuta insa n-am sa tac oricat te crezi sef peste mine. Nu sunt sectar ci tu esti flasneta, repti minciuna la infinit! Repeta pana crezi daca asta vrei, dar ce te vei face cand vei fi pus in fata Adevarului care va marturisi invers decat repeti? Cum vei scoate afara din inima ta tot ce ai mintit si te-ai silit sa crezi? Dar ce vei face cu cei pe care i-ai tarat dupa necredinta ta si dupa flasneta si reptarea ta? Vei plati. Pacatul te va chinui. Ma rog pentru tine sa scapi cat mai usor.

Citat:
Sectare, Biserica este in Adevar si o apara Dumnezeu. Tu hulesti Biserica. !!! Hulesti Sinodul !!! Hulesti pe toti cei care stau in calea ta. Si pe mine ma hulesti pentru ca iti arata hula si blasfemia.
Nu am de ce sa hulesc ortodoxia in care sunt botezat. Nu am de ce sa neg binele si Harul din poBOR. Primind prin citire si Botezul Cuvantului nu hulesc pe nimeni. Cele 7Tr.Ap. nu au hulit pe nimeni si nici Domnul Iisus Hristos nu-si huleste ortodoxia milenara sau lucrarea. Tu afirmi minciuni pe care le repeti. Daca nu ma supun terorismelor tale atunci hulesc si blasfemiez? Tare te vei mira cand PACATUL te va pune la plata. Greu iti va fi. Eu nu depun marturie chiar daca hulesti, spun doar ca esti pripit si ca raspunderea este a celor care au osandit pripit.

Citat:
Tot ce zic eu este ca essti inafara Bisericii. Si asta o sa zic incontinuu. Esti inafara Bisericii.
Repeta, repeta daca asta vrei. Crezi si fa-i si pe altii sa creada daca asta vrei. Va fi greu cand te vei intalni cu Duhul, cu Adevarul si va trebui sa cureti si sa renegi tot ce ai afirmat si sa platesti si pentru cei pe care i-ai tarat dupa tine! Atunci va fi greu si pacatul nu va primi mita sau pile findca raul nu te scapa de rau. Nu te teme de suferinta care vine de la pacat. Teme-te acum flasnetare ca sa nu mai repeti minciuni si sentinte pripite!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.03.2021 at 19:51:16.
Reply With Quote