View Single Post
  #775  
Vechi 04.02.2015, 11:55:11
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Vorbesti prostii cu donarea de organe.
Poti sa fii impotriva si gata, legea cu "acordul prezumat" a cazut.
Daca o sa se bage din nou, cu atat mai putin nu au nevoie de vreun card, el ar putea eventual consemna refuzul ceea ce nu le-ar conveni.

Doar sa-ti instruiesti si apropiatii sa fie "contra" + eventual acte la notar, ca altfel te poti trezi (sau de fapt, nu te mai trezesti) "donat" de ei.

Pentru ca, am impresia, optiunea de pe card inseamna ca ori esti donator ori statutul este incert, adica tot pot merge la rudele tale sa ceara asta.

Refuzul categoric nu stiu daca este inregistrat.

Dar na, atunci cand cativa perversi trebuie sa struneasca o turma de prosti, trebuie sa le zica si niste prostii cu bau-bau.



In rest, bine ca s-a inventat cipul prostimii care crede in el ca dracu' saracu' nu avea nici o influenta asupra lor, erau cuminti si sfinti ca niste ingerasi, doar cu electronica sa-i faca violenti.

Ei insisi sunt demonstratia perfecta ca n-ai nevoie de vreun cip ca sa fii un idiot complet, prost si agresiv, sau poate mai stii, Internetul peste masura maruntului lor discernamant i-a facut asa.

Mai nou, tot prostul e si mare teolog, nu s-au bagat mari teologi ortodocsi sa descoasa Apocalipsa, ei gata, stiu si care e semnul si cum o sa decurga si tot.



Da, sa fie cam vreo unul la cateva mii.
Sigur, aia putini sunt crema.
Sectarimii cipofobe.
Vorbele tale sunt incarcate de duh. Nu spun, insa, ce fel de duh.

De pe ce pozitii spui ca ,,tot prostul e si mare teolog"? Esti plin de mandrie draceasca, de dispret fata de aproapele si de ingamfare. Ai o placere sadica de a-i umili pe cei care nu-ti impartasesc ideile. Cu multa compasiune ti-o spun.

Ai grija de mantuirea ta, caci stie Dumnezeu care e sectant si care nu. Iti trebuie un ,,ceva" acolo, ca sa ai curajul sa-i numesti prosti si sectanti pe toti care au avertizat lumea in legatura cu marea inselaciune la care sunt ademeniti crestinii. Cand o sa vezi ca au avut dreptate, va fi deja prea tarziu.
Reply With Quote