View Single Post
  #366  
Vechi 28.10.2014, 00:50:12
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Da, ai ajuns departe. Deci nu mai e ca in Biblie, a aparut un manuscris adevarat...
Sfanta Traditie spune ca Seth a fost ridicat la cer si invatat mersul stelelor ... ce sa-i faci ? E trist, nu, au fost altii inainte de Platon si Pitagora. Daca nu-i in Biblie scris negru pe alb, nu se mai pune ... asa-i ? Ai rezolvat problema !

Mai cauta si tu pe google ... si vezi ce gasesti despre Seth ... si mersul astrelor pe cer. Sper ca nu ai uitat ca acest argument a fost adus in discutie atunci cand ai afirmat ironic ca "Sf Ptolemeu" nu ar trebui contrazis si ca "ortodoxia" si "geocentrismul" nu au nimic in comun, ca si cum "crestinii" ar fi trait in copaci pana sa apara marii filosofi greci. Am folosit cumva gresit termenul de "crestin" atunci cand m-am referit la cei de dinainte de Hristos care se bazau pe Vechiul Testament si invatatura lui Moise.

Link-ul de mai sus din care am extras despre Seth este un argument in favoarea cunostiintelor lui Seth ... si nu ceva referitor la acel manuscris, dar stii vorba aia: "surdul nu aude dar le potriveste"

Last edited by AlbertX; 28.10.2014 at 01:01:17.