View Single Post
  #45  
Vechi 29.06.2010, 13:05:55
nadut nadut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2008
Mesaje: 25
Implicit

Florin eu nu stiu cine te-a clasificat sau te-a numit eretic. Eu unul nu am facut asta, si nici ceilalti participanti la dialog nu cred ca au facut lucrul acesta (cel putin din cate am vazut).
Eu am sustinuit ca evolutionismul teist este o erezie, pe care tu o aperi (evident in necunostinta de cauza), dar nu am zis ca tu esti un eretic. Este o mare diferenta de atitudine. Cine sunt eu sa te numesc eretic? Cu ce drept?
Daca tu ai inteles altceva, nu cred ca este vina noastra.
Apoi, cred ca suntem oameni destul de maturi incat sa discutam in mod serios, si nu sa ne purtam precum copilasii de cinci ani: "imi iau jucariile si plec"
Eu am gasit si expus un material pe baza caruia sa discutam la obiect, cu argumente concrete, dar vad ca in continuare bate vantul.
Te-am rugat sa aduci contra-argumente la concluziile care rezulta din adoptarea evolutionismului teist, si desi nu esti obligat sa faci asta, totusi ar fi de bun simt sa dialogam ca oamenii si nu ca surzii.
Nu mai expun problemele pe care le-am pus in discutie si adevarul de credinta care este incalcat prin evolutionismul teist, insa oricine este dispus sa discute aceste probleme poate citi dialogul nostru din urma sau poate merge pe prima pagina pentru a-si expune argumentarile pro sau contra in functie de cum crede de cuviinta.
Mie asa mi se pare firesc, ca sa nu ardem gazul de pomana pe-aici. Iertare, nu vreau sa te supar si mai mult.